600 میلیون تومان برای خرید یک مدرسه به اوقاف بدهی داریم

600 میلیون تومان برای خرید یک مدرسه به اوقاف بدهی داریم

هیاهو/یزد مدیر آموزش و پرورش بافق با اشاره به تخصیص حدود چهار میلیارد تومان از سوی فرمانداری به آموزش و پرورش شهرستان، گفت: این ها نیاز آموزش و پرورش را برطرف نمی کند، اکنون برای خرید یک مدرسه 600 میلیون تومان به اداره اوقاف بدهی داریم.

محمود خواجه ای امروز (12 اردیبهشت ماه) در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم برگزار شد، ضمن تاکید بر نقش رسانه ها در راستای تحقق روشنگری و توسعه مشارکت مردم در نظام آموزشی، اظهار کرد: مهمترین اولویت دستگاه تعلیم و تربیت، تغییر رویکرد فعالیت مدارس و حرکت در مسیر تحول است. در این راستا، تقویت مدارس دولتی و توانمندسازی معلمان را به جد دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: با هدف تبیین وضعیت موجود و ترسیم نقشه راه در راستای تغییر شاخص ها، سند توسعه شاخص های آموزشی، تربیتی، فضاها، تجهیزات و نیروی انسانی تدوین شد و پس از تصویب شورای آموزش و پرورش استان در دستور کار حوزه های مختلف قرار گرفت.

او بیان کرد: اداره نوسازی مدارس استان تاکنون 55 میلیارد تومان به شهرستان بافق کمک کرده است.

خواجه ای اظهار کرد: 65 درصد نیروهای مقطع متوسطه بافق، بازنشستگان هستند و در سند تحول بنیادین مطرح شده بود که دانشگاه فرهنگیان باید دوباره به نسبت نیروی بازنشسته، نیرو بگیرد؛ اما این مقوله مغفول مانده است و به تبع خروجی بازنشستگی، ورودی نداشتیم.

وی گفت: با وجود اینکه بالاترین تراکم دانش آموزی استان یزد مربوط به شهرستان بافق است، اما با کمبود 200 نفر معلم مواجهیم و باز هم از 530 نفر شرکت کننده آزمون استخدامی، فقط پنج مرد بافقی بودند و به همین دلیل، کمبود نیروی معلم مرد در مفطع ابتدایی نیز داریم.

او کمبود مشاور و نیروی تخصصی را از جمله مشکلات این اداره دانست افزود: در حوزه پرورش و مشاوره ای، فقط یک مشاور مرد و سه مشاور زن در شهرستان داریم و با توجه به این کمبود، سهمیه ای برای ما در نظر گرفته نشده است.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "600 میلیون تومان برای خرید یک مدرسه به اوقاف بدهی داریم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "600 میلیون تومان برای خرید یک مدرسه به اوقاف بدهی داریم"، کلیک کنید.