5 شعبه تخصصی شورای حل اختلاف اتاق اصناف اهواز راه اندازی می شود

5 شعبه تخصصی شورای حل اختلاف اتاق اصناف اهواز راه اندازی می شود

هیاهو/خوزستان رییس توسعه حل اختلاف خوزستان از برنامه ریزی برای تشکیل و راه اندازی پنج شعبه تخصصی شورای حل اختلاف اتاق اصناف اهواز خبر داد.

حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی در نشست با رییس و نایب رییس اتاق اصناف اهواز که شامگاه جمعه (7 اردیبهشت ماه) برگزار شد، اظهار کرد: مشارکت مردمی، اساسی ترین رکن جهت تحقق سند تحول و تعالی قضایی، افزایش صلح و سازش در پرونده های قضایی و ایجاد امنیت پایدار در جامعه است. مشارکت های مردمی در راستای ایفای نقش مردم در اجرای عدالت است و قطعا می تواند نقش مهم و اثرگذاری در امنیت و پایداری صلح و سازش در جامعه داشته باشد.

به گزارش هیاهو، وی احیای فرهنگ صلح و سازش در همه بخش ها را از اهداف قوه قضاییه دانست و افزود: به منظور تحقق شعار امسال و منویات مقام معظم رهبری و با توجه به اینکه اصناف از مهمترین عناصر اقتصادی کشور هستند و حجم بالای قشر مرتبط با اتاق اصناف وجود دارد، به زودی پنج شعبه تخصصی شورای حل اختلاف اتاق اصناف اهواز تشکیل و راه اندازی می شوند که فعالیت این شعبه ها سبب کاهش حجم پرونده ها در دادگاه خواهد شد.

رییس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: شعبه تخصصی اتاق اصناف در رفع اختلاف و مسایل بین واحدهای صنفی، مشتریان و اتحادیه ها نیز ایفای نقش می کند و سعی بر حل مسایل بر اساس ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا دارد.

وی بیان کرد: شعب تخصصی به مشکلات و مسایل اصناف رسیدگی خواهند کرد تا علاوه بر اینکه در بهبود روند اجرایی برنامه ها و حل اختلافات اثرگذار باشند موجب افزایش رضایت قشرهای مختلف مردمی نیز شوند.

امانت بهبهانی خاطرنشان کرد: به منظور ایجاد راهکارهای کاربردی و تسریع در رسیدگی به پرونده های این اتاق، شورای سیاست گذاری مرتبط با شعب شورای حل اختلاف اتاق اصناف اهواز نیز راه اندازی خواهد شد.

در این نشست مراد بدری رییس اتاق اصناف اهواز ضمن معرفی ساختار این اتاق، برای راه اندازی شعب تخصصی شورای حل اختلاف اتاق و هیات های صلح اتحادیه ها، ابراز علاقه مندی و اعلام آمادگی کرد.

وی با اشاره به وجود هیات های رسیدگی به شکایات در محل اتاق و اتحادیه ها، گفت: با توجه به جایگاهی که شوراهای حل اختلاف و هیات های صلح دارند و زیر مجموعه دادگستری و قوه قضاییه هستند، اعتبار بالایی در ایجاد صلح و سازش و حل و فصل اختلافات دارند.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "5 شعبه تخصصی شورای حل اختلاف اتاق اصناف اهواز راه اندازی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "5 شعبه تخصصی شورای حل اختلاف اتاق اصناف اهواز راه اندازی می شود"، کلیک کنید.