4 پرده از ناکامی های پرسپولیس مقابل گربه سیاه

سپهر ستاری: در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی، تیم پرسپولیس دیروز (جمعه) به مصاف آلومینیوم اراک رفت و در شرایطی که 2 بار در آستانه کسب برد مقابل این تیم قرار داشت، در نهایت با شکست در ضربات پنالتی از دور رقابت ها کنار رفت. آلومینیوم اراک که چهارمین فصل حضورش در لیگ برتر را سپری می کند، در سال های اخیر همیشه رقیب سرسختی برای پرسپولیس بوده و طی مدت حضورش در سطح اول فوتبال ایران، 4 بار سرخپوشان را ناکام گذاشته است.

در 9 تقابل اخیر آلومینیوم اراک و پرسپولیس، 4 برد سهم سرخپوشان بوده، 2 بازی مساوی شده و 3 بار هم اراکی ها برنده شده اند. یکی از 2 تساوی هم دیروز رقم خورد که در ضربات پنالتی کار به سود شاگردان مجتبی حسینی به پایان رسید.

آلومینیوم 2 – یک پرسپولیس

نخستین تقابل 2 تیم پرسپولیس و آلومینیوم اراک در هفته دوازدهم لیگ بیستم و به میزبانی تیم اراکی برگزار شد. آلومینیوم که با رسول خطیبی شرایط خوبی در نخستین فصل لیگ برتری خود داشت، در این دیدار پرسپولیس را 2 بر یک شکست داد و برای دیگر تیم های لیگ برتری خط و نشان کشید. پرسپولیس در آن بازی هم مثل تقابل دیروز از حریف پیش افتاد ولی شاهین توکلی و حامد پاکدل گل کمال کامیابی نیا را پاسخ دادند تا تنها شکست پرسپولیس در لیگ بیستم رقم بخورد.

پرسپولیس در آن سال ضمن کسب عنوان قهرمانی، صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا را هم تجربه کرد و یکی از آماده ترین تیم های خود را در اختیار داشت.

4 پرده از ناکامی های پرسپولیس مقابل گربه سیاه

پرسپولیس 2 – 3 آلومینیوم

این دیدار در فصل 01-1400 جام حذفی برگزار شد و 2 تیم در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف هم رفتند. مهدی رحمتی در آن زمان به تازگی هدایت آلومینیوم اراک را بر عهده گرفته بود و در ورزشگاه آزادی با این تیم دست به یک کار بزرگ زد. مانند بازی لیگ بیستم، باز هم این پرسپولیس بود که گل اول را به ثمر رساند و توسط احسان پهلوان از حریف پیش افتاد. گلی که توسط محمدرضا آزادی پاسخ داده شد ولی سرخپوشان با پنالتی مهدی ترابی دوباره جلو افتادند و آماده صعود به نیمه نهایی شدند.

در نیمه دوم مسابقه اما محمد علی نژاد و محمدرضا آزادی بازی را به سود آلومینیوم برگرداندند و آزادی حتی یک ضربه پنالتی را هم مقابل احمد گوهری، گلر فعلی اراکی ها از دست داد. این نتیجه باعث حذف پرسپولیس و از دست رفتن اولین جام فصل شد. آن ها در ادامه کورس قهرمانی لیگ برتر را هم به استقلال واگذار کردند و فصل را بدون جام به پایان رساندند. آلومینیوم هم پس از صعود به فینال جام حذفی، مقابل نساجی شکست خورد و نایب قهرمان شد.

4 پرده از ناکامی های پرسپولیس مقابل گربه سیاه

آلومینیوم اراک یک – صفر پرسپولیس

نماینده اراک فصل گذشته مقابل پرسپولیس به پیروزی نرسید و در بازی رفت این فصل هم شکست خورد ولی در آغاز نیم فصل دوم باز هم موی دماغ سرخپوشان شد. در شرایطی که پرسپولیس پس از جدایی یحیی گل محمدی، نخستین بازی خود با هدایت اوسمار ویرا را تجربه می کرد، به سد محکم آلومینیوم رسید و مقابل این تیم شکست خورد. سرخپوشان در آن بازی به دلیل بسته بودن پنجره نقل وانتقالاتی هیچ کدام از خریدهای جدیدشان را در اختیار نداشتدند و در پایان با اشتباه علیرضا بیرانوند و سوپرگل امیر نوری یک بر صفر شکست خوردند.

این شکست البته سرآغاز نتایج درخشان پرسپولیس با مرد برزیلی بود و آن ها در ادامه بازی های خود در لیگ برتر 7 برد و یک تساوی به دست آوردند و فقط در یک بازی گل خوردند!

آلومینیوم اراک 4(6) – 4(5) پرسپولیس

آخرین پرده از ناکامی های پرسپولیس مقابل گربه سیاه سال های اخیر خود، دیروز و در شرایطی رقم خورد که پس از گل دوم، حتی بدبین ترین هوادار سرخپوشان هم تصور نمی کرد این تیم در اراک حذف شود. پرسپولیس مقابل آلومینیوم 2 بار برتری 2گله را از دست تا در نهایت کار به ضربات پنالتی کشیده شود. در ضربات پنالتی این بازی هم احمد گوهری که 2 سال قبل با پرسپولیس مقابل آلومینیوم حذف شده بود، عملکرد درخشانی داشت و خودش این بار نقش اول شکست سرخپوشان بود.

پرسپولیس در 3 دوره اخیر جام حذفی 2 بار به آلومینیوم برخورد که هر 2 بار مقابل این تیم حذف شده است. جالب اینکه در 3 مورد از 4 ناکامی اخیر پرسپولیس مقابل اراکی ها، سرخپوشان زننده گل اول بازی بودند ولی نتوانستند برتری را حفظ کنند.

4 پرده از ناکامی های پرسپولیس مقابل گربه سیاه

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "4 پرده از ناکامی های پرسپولیس مقابل گربه سیاه" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "4 پرده از ناکامی های پرسپولیس مقابل گربه سیاه"، کلیک کنید.