یک برنامه ویژه در موزه سینما برای تولد عباس کیارستمی

یک برنامه ویژه در موزه سینما برای تولد عباس کیارستمی

آفتاب نیوز :

اول تیرماه همزمان با زادروز زنده یاد «عباس کیارستمی» ویژه برنامه این هنرمند فقید با موضوع ” تولدت مبارک عباس کیارستمی”» در موزه سینما برگزار می شود.

این برنامه همراه با اجرای پادکستی از زندگی و فعالیت های عباس کیارستمی همراه خواهد بود که توسط شهراد بانکی و مژگان اصغری اجرا خواهد شد.

طبق اعلام روابط عمومی موزه سینما، بعد از اجرای پادکست فیلم «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی» نمایش داده خواهد شد و بعد از نمایش فیلم، سیف الله صمدیان سازنده اثر (عکاس، مستندساز، مدرس بین الملل) درباره فیلم و زنده یاد عباس کیارستمی صحبت خواهد کرد.

این برنامه اول تیرماه ساعت 17 در سالن فردوس موزه سینما برگزار خواهد شد و حضور برای علاقه مندان آزاد است.

نان و کوچه، مسافر، گزارش، همسرایان، خانه دوست کجاست، مشق شب، کلوزآپ، زندگی و دیگر هیچ، زیر درختان زیتون، طعم گیلاس، باد ما را خواهد برد، کپی برابر اصل و مثل یک عاشق از جمله آثاری است که زنده یاد کیارستمی در کارنامه هنری خود داشت.

به گزارش هیاهو،  مستند «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی» یک پرتره سینمایی درباره عباس کیارستمی است که سیف الله صمدیان به عنوان دوست و همکارش آن را از میان تصاویر مربوط به سفرهای مشترک در داخل ایران ساخته است.

هدف اصلی این فیلم بنا به گفته صمدیان، نمایش 76 دقیقه و 15 ثانیه از زندگی و کار عباس کارستمی است به احترام و به یادگار 76 سال و 15 روز از سفر خلاقانه مردی که در دهه هفتاد زندگی اش حتی، گویی جهان را از چشم کودکی هفت ساله می دید؛ پر از تازگی و شگفتی بی آنکه به «روزمرگی در نگاه» دچار شود.

این مستند اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره بین المللی فیلم ونیز در سال 2016 تجربه کرد و تاکنون در ده ها جشنواره سینمایی در سراسر جهان روی پرده رفته است.

«دبورا یانگ» منتقد نشریه سینمایی هالیوود ریپورتر در یادداشتی درباره مستند «76 دقیقه و 15 ثانیه با کیارستمی» نوشته است: “این فیلم بازتاب سادگی، نگاه و مدرنیسم ذاتی خود کیارستمی است و نمونه دیگری از تاثیر او بر فیلمسازی ایران است. سیف الله صمدیان در این مستند بدون مصاحبه و روایت، مخاطبان را به سکانس هایی از زندگی و کار کیارستمی در مقابل و پشت دوربین می برد. “

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک برنامه ویژه در موزه سینما برای تولد عباس کیارستمی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک برنامه ویژه در موزه سینما برای تولد عباس کیارستمی"، کلیک کنید.