کمک قرارگاه مهارت آموزی سربازان به دولت برای ایجاد اشتغال/ آموزش مهارت به 1.6 میلیون سرباز

کمک قرارگاه مهارت آموزی سربازان به دولت برای ایجاد اشتغال/ آموزش مهارت به 1.6 میلیون سرباز

معاون فرهنگی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با بیان اینکه مهارت آموزی و اشتغال جوانان یکی از دغدغه های مهم خانواده ها و آحاد جامعه است، گفت: قرارگاه مهارت آموزی سربازان به دولت برای اشتغال پذیری جوانان کمک خواهد کرد.

به گزارش هیاهو، سردار حسین آقامرادی درباره برنامه ها و اولویت های قرارگاه مهارت آموزی سربازان در زمینه ترویج فرهنگ مهارت آموزی اظهارکرد:  قرارگاه برای سال 1403 برنامه های متعددی را در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ مهارت آموزی پیش بینی و در حال اجرا دارد.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت های مهم قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ترویج فرهنگ مهارت آموزی در طول خدمت و اشتغال جوانان سرباز بعد از پایان خدمت است، افزود: قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با همکاری سازمان های نیروهای مسلح و بخشی از دستگاه های اجرایی کشور در حال اجرای دوره های مهارت آموزی سربازان وظیفه است تا از این طریق ضمن موثرتر کردن خدمت جوانان در طول دوران سربازی، زمینه اشتغال بعد از خدمت سربازی جوانان عزیز را به صورت پایدار فراهم کند.

معاون فرهنگی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با اشاره به تدابیر و فرمایشان فرمانده معظم کل قوا مبنی بر ضرورت ماهر شدن جوانان سرباز در طول خدمت گفت: طی هفت سال گذشته بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر از سربازان وظیفه در دوره های مهارت عمومی و تخصصی شرکت کرده و امروز زمینه برای اشتغال پس از خدمت این عزیزان بسیار فراهم تر از گذشته شده است.

آقامرادی ادامه داد: یکی از اهداف قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به دنبال فرهنگ سازی و ترویج حداکثری در جهت نهادینه سازی امر مهم مهارت آموزی در نیروهای مسلح و کشور است تا با بسیج تمامی منابع و پای کار آوردن تمامی ظرفیت های آموزش مهارتی نیروهای مسلح و دستگاه های ذیربط دولتی و بخش خصوصی، کلیه کارکنان وظیفه را تحت پوشش مهارت های عمومی پنجگانه و مهارت تخصصی قرار دهد.

وی گفت: مناطق مختلف کشور دارای ظرفیت های عظیمی در حوزه های کشاورزی، صنعتی، خدماتی، فرهنگی و… است که می تواند برای کسب مهارت های لازم از سوی سربازان وظیفه متناسب با بوم منطقه بکار گرفته شود.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کمک قرارگاه مهارت آموزی سربازان به دولت برای ایجاد اشتغال/ آموزش مهارت به 1.6 میلیون سرباز" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کمک قرارگاه مهارت آموزی سربازان به دولت برای ایجاد اشتغال/ آموزش مهارت به 1.6 میلیون سرباز"، کلیک کنید.