کشف روش جدید برای درمان افسردگی

کشف روش جدید برای درمان افسردگی

آفتاب نیوز :

در طول یک کارآزمایی بالینی کوچک که در مجله آسیایی روانپزشکی منتشر شد، محققان دریافتند که هدبند در بهبود علایم افسردگی در بین چهار مردی که مبتلا به اختلال افسردگی اساسی تشخیص داده شده بودند، موثر است. این دستگاه همچنین ممکن است روش ایمن تر و غیر تهاجمی تر را برای مقابله با افراد کم انرژی مبتلا به افسردگی ارایه دهد.

به نقل از اس اف، توشیا اینادا (Toshiya Inada)، استاد دانشگاه ناگویا، می گوید: در مقایسه با درمان های کنونی افسردگی، مانند دارو های ضد افسردگی، درمان الکتریکی و تحریک مغناطیسی مکرر مغزی، این درمان از نظر راحتی و عوارض جانبی پیش بینی شده بهتر و راحت تر است. ما می توانیم ببینیم که دستگاه ما برای بیمارانی که ترجیح می دهند دارو مصرف نکنند کار می کند یا می توان از آن در ترکیب با درمان های دیگر استفاده کرد.

میدان های مغناطیسی با فرکانس های 0 تا 300 هرتز به عنوان یک محیط مغناطیسی با فرکانس بسیار پایین شناخته می شوند. دانشمندان هنوز در حال تلاش برای درک تاثیر کامل میدان های مغناطیسی بر بدن انسان هستند، اما یک فرضیه این است که این فرکانس ها رشد میتوکندری را تحریک می کنند. از آنجایی که میتوکندری ها مسیول تولید انرژی سلولی هستند، نویسندگان می گویند که این نوع جدید درمان فرکانس می تواند به معکوس کردن بی حالی و انرژی کم در افراد مبتلا به افسردگی کمک کند.

چهار مرد ژاپنی بین سنین 18 تا 75 سال در این اولین کارآزمایی بالینی شرکت کردند. همه آن ها مبتلا به اختلال افسردگی اساسی تشخیص داده شده بودند و تحت درمان بودند. هر فرد از این دستگاه میدان مغناطیسی به مدت دو ساعت در روز برای هشت هفته استفاده کرد.

اینادا می افزاید: میدان مغناطیسی تولید شده توسط دستگاه غیر تهاجمی است.

همانطور که انتظار می رفت، همه بیماران کاهش علایم مربوط به افسردگی خود را گزارش کردند. البته لازم به ذکر است که این حجم نمونه بسیار کوچک بود، هیچ گروه کنترلی وجود نداشت و مردان از دریافت این درمان آگاه بودند و مطالعات بیشتری در این مورد باید انجام شود.

اینادا می گوید که استفاده از میدان مغناطیسی برای معکوس کردن مشکلات سلامت روان، پتانسیل زیادی دارد. نه تنها غیر تهاجمی است، بلکه افراد می توانند هر روز از این درمان در خانه استفاده کنند و به دلیل اندازه آن، حتی ممکن است فراموش کنند که آن را روی سر خود قرار داده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف روش جدید برای درمان افسردگی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف روش جدید برای درمان افسردگی"، کلیک کنید.