کشتی فرنگی ایران برای دومین بار در تاریخ با سهمیه کامل در المپیک

کشتی فرنگی ایران برای دومین بار در تاریخ با سهمیه کامل در المپیک

مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: برای دومین بار در طول تاریخ کشتی فرنگی است که ما با سهمیه کامل به المپیک می رویم اما کار سختی در پیش خواهیم داشت.

به گزارش هیاهو، فرزاد ایمانعلی زاده درباره ارزیابی خود از رقابت های جام تختی به میزبانی اهواز، گفت: تقریبا 16-17 نفر از کشتی گیران اصلی ما بیرون هستند و بیشتر چهره های جوان و آینده دار در این مسابقات کشتی می گیرند. ملاک اصلی ما در جام تختی انتخاب تیم زیر 23 سال برای رقابت های قهرمانی جهان است.

وی درباره تاثیر غیبت ملی پوشان اصلی بر این رقابت ها خاطرنشان کرد: قطعا همین طور است. در یکی دو وزن ضعیف تر از نفرات اصلی هستیم. اسم نمی برم اما نفر سوم که در اینجا اول می شود با نفر اول ما اختلاف فاحش دارد. باید کار کرد، از جوانان در تیم بزرگسالان استفاده کرد تا روندمان بهتر شود.

مربی کشتی فرنگی درباره انتخاب ملی پوشان المپیکی ایران در اوزان 60 و 67 در تورنمنت مجارستان، اظهار کرد: ما در این اوزان سهمیه را گرفته ایم. ده بزرگی توانست خودش را ثابت کند و اگر در آسیا طلا می گرفت قطعا ملی پوش ما در المپیک بود. به او یک فرصت دیگر داده می شود و قرار است با مهدی محسن نژاد به مجارستان برود. هر کدام عملکرد بهتری داشته باشند با ارزیابی کادر فنی به المپیک می روند.

ایمانعلی زاده درباره اینکه انتظار می رفت کشورهای بیشتری در جام تختی شرکت کنند، یادآور شد: چند سالی است کشورهای خارجی کمتر می آیند. ارمنستان هم تیم خوبی است و ما فکر نمی کردیم اینقدر خوب باشند. کشتی گیران جوان داخلی هم عملکرد خوبی داشتند  و مسابقات سطح معقولی دارد.

وی در ادامه درباره رقابت اسماعیلی و گرایی در وزن 67 کیلوگرم برای رسیدن به المپیک در تورنمنت مجارستان، تصریح کرد: گرایی قهرمان جهان و المپیک بوده و برایمان قابل احترام است. از طرفی استعدادی ناب به نام سعید اسماعیلی به کشتی ایران آمده که در جام وهبی امره خوب ظاهر شد. در آسیایی اول شد و طبق چرخه باید به صورت رو در رو یا در یک تورنمنت رقابت کنند. صلاحدید کادر فنی این بود که این دو کشتی گیر به تورنمنت مجارستان بروند.

 مربی خوزستانی تیم ملی کشتی فرنگی درباره کار سخت کشتی فرنگی ایران در المپیک، گفت: برای دومین بار در طول تاریخ کشتی فرنگی است که ما با سهمیه کامل به المپیک می رویم و این افتخار بزرگی است. هدف کادر فنی این بود که محقق شد. 4 سال پیش به خاطر شرایط کرونا سطح مسابقات پایین تر بود. امسال کار قطعا سخت تر است. همان طور که در جهانی 2022 و 2023 دیدید سطح مسابقات بالاتر بود. کار ما سخت است اما ما تیم جوان و در عین حال با انگیزه داریم که تلاش می کنیم بهترین اتفاق رخ بدهد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه خودتان در چه وزنی انتظار طلا دارید، اظهار کرد: بر روی  کاغذ در اوزان 97 و 130 کیلوگرم شانس طلا داریم. دوره قبل در 67 کیلوگرم طلا گرفتیم اما این دوره شانس مدال داریم. در المپیک اتفاقات خاص می افتد به این صورت که ممکن است از یک وزن انتظار طلا داریم اما مدال نمی گیریم و از وزنی که انتظار نداریم مدال می گیریم مانند المپیک 2016 که عبدولی مدال گرفت. نتایج قابل پیش بینی نیست اما امیدوارم نتایج خوبی کسب شود.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشتی فرنگی ایران برای دومین بار در تاریخ با سهمیه کامل در المپیک" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشتی فرنگی ایران برای دومین بار در تاریخ با سهمیه کامل در المپیک"، کلیک کنید.