کدام کشورها بیشترین تعداد میلیاردرهای جهان را دارند؟ + اینفوگرافیک

به گزارش خبرگزاری هیاهو، از امپراتوران روم گرفته تا جان دی. راکفلر که به اولین میلیاردر جهان تبدیل شد، دنیا شاهد زندگی ثروتمندان بسیاری بوده است. اما ثروتمندترین افراد حال حاضر جهان کجا زندگی می کنند؟ اینفوگرافیک زیر، کشورهایی را که بیشترین تعداد میلیاردرها را در سال 2024 در خود جای داده اند را نشان می دهد.

کشورهای دارای بیشترین میلیاردرها در سال 2024

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مجله هیاهو، طبق فهرست ثروتمندان جهان Hurun در سال 2024، چین 814 میلیاردر دارد که بیشترین تعداد میلیاردرها در جهان است. چین علیرغم حفظ رتبه اول، طی یک سال 155 میلیاردر را از دست داد، در حالی که ایالات متحده 109 میلیاردر به دست آورد. شکاف بین دو کشور اکنون به 14 میلیاردر کاهش یافته است.

کدام کشورها در سال 2024 بیشترین تعداد میلیاردرهای جهان را دارند؟ + اینفوگرافیک

کدام کشورها در سال 2024 بیشترین تعداد میلیاردرهای جهان را دارند؟ + اینفوگرافیک

ایالات متحده و چین با هم نزدیک به نیمی از 3,279 میلیاردر جهان را در خود جای داده اند. پس از آنها هند با 271 میلیاردر و بریتانیا با 146 میلیاردر قرار دارند.

با این حال، در مجموع، کشورهای اروپایی شش کشور از 10 کشور برتر و هشت کشور از 20 کشور برتر با بیشترین تعداد میلیاردرها هستند.

کدام کشورها در سال 2024 بیشترین تعداد میلیاردرهای جهان را دارند؟ + اینفوگرافیک

کدام کشورها در سال 2024 بیشترین تعداد میلیاردرهای جهان را دارند؟

به طور طبیعی، بزرگترین اقتصادهای جهان در تعداد میلیاردرها بیش از حد حضور دارند، زیرا فرصت های بیشتری برای تولید ثروت فراهم می کنند.

سوییس، سنگاپور و سوید از این نظر با دیگر کشورها فرق می کنند و تنها یکی از آنها در بین 20 اقتصاد برتر از نظر تولید ناخالص داخلی قرار دارند. تصور می شود که هر سه کشور دارای نرخ های مالیاتی بالایی هستند که معمولاً برای ثروت اندوزی مفید نیستند. اما برداشت ها می تواند گمراه کننده باشد. به عنوان مثال، سوید مالیات بر ارث، نرخ ثابت بر عایدی سرمایه و نرخ مالیات شرکتی 21 درصدی ندارد.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کدام کشورها بیشترین تعداد میلیاردرهای جهان را دارند؟ + اینفوگرافیک" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کدام کشورها بیشترین تعداد میلیاردرهای جهان را دارند؟ + اینفوگرافیک"، کلیک کنید.