چالش‌های تحریم‌های ناعادلانه در حوزه محیط زیستی باید رفع شود – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

چالش‌های تحریم‌های ناعادلانه در حوزه محیط زیستی باید رفع شود - خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری هیاهو، علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست امروز در دهمین نشست وزرای محیط زیست کشورهای عضو گروه بریکس در نیژنی نووگورود روسیه سخنرانی کرد.

متن سخنرانی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای الکساندر کوزلوو وزیر محترم منابع طبیعی و محیط زیست فدراسیون روسیه و رئیس محترم نشست؛
وزرا محترم؛
نمایندگان گرامی؛
خانم‌ها و آقایان؛

چنانچه مستحضرید رئیس جمهور عالم، عادل، دلسوز مردم و دوستدار همه انسانیت حضرت آیت الله شهید دکتر رئیسی و همراهان عزیزشان بالاخص برادر عزیزم جناب دکتر امیر عبدالهیان در حادثه دردناک سقوط هلیکوپتر به ملکوت اعلی پیوستند اما این درد و ضایعه سنگین هیچ خلعی در امورات کشورم ایجاد ننمود و کشور در همه زمینه‌های داخلی و خارجی همچنان با عزت و قدرت اداره می‌شود. از همه رهبران، مقامات عالی‌رتبه و مردم کشورهای حاضر در این اجلاس که مراتب همدردی خود را به‌مناسبت شهادت ایشان، با ارسال پیام تسلیت و حضور در مراسم یاد بود ابراز داشتند، قدردانی کنم. همچنین مایلم مراتب تشکر خود را از دولت روسیه برای میزبانی این اجلاس مهم، اعلام دارم. ضمن ابراز خرسندی از پیوستن در گروه بریکس، دهمین نشست وزرای محیط زیست بریکس را فرصتی برای تصمیمات واقع‌بینانه، منصفانه و فراگیر برای اقدامات لازم جهت رفع چالش‌های مشترک در حوزه حفاظت و حمایت از محیط زیست می‌دانم.

همچنین از این فرصت استفاده نموده و ضمن اشاره به مسؤولیت مشترک همه ما در اعتراض علیه نسل کشی و کشتار وحشیانه حدود ۴۰ هزار مردم بی‌گناه غزه، به لزوم حمایت همه جانبه از مردم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی، بر اتخاذ تدابیر ضروری از سوی تمامی کشورها برای توقف این جنایات و محاکمه جنایتکاران این رژیم به همراه تلاش برای جبران خسارات وارده بر محیط زیست غزه تاکید می‌کنم.

عالی‌جنابان، بدون تردید بی توجهی به حفاظت از محیط زیست چالش‌های جدی و نوظهوری را برای همه مردم تنها سیاره ما ایجاد کرده است. پیامدهایی از قبیل بر هم خوردن تعادل طبیعت، تهدید حیات و انقراض گونه‌های زیستی، امنیت غذایی و سلامت انسان‌ها به همراه گسترش فقر، از جمله آثار این چالش‌ها است.

خانم‌ها، آقایان، نقصان ابزارهای لازم برای اجرای اقدامات اساسی شامل منابع مالی، فناوری‌ها و ظرفیت سازی به منظور توسعه اجتماعی و اقتصادی همگام با حفاظت از محیط زیست بزرگترین مشکلات بشر کنونی برای گذار عادلانه به سوی آینده‌ای سازگار با محیط زیست و همراه با تاب‌آوری می‌باشد. از سوی دیگر اعمال تحریم‌ها و محدودیت‌های یک جانبه، غیرعادلانه و غیر متوازن در تجارت بین‌الملل به بهانه حفاظت از محیط زیست علیه کشورهای مستقل مشکلات و چالش‌های عدیده‌ای را در پی خواهد داشت.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چالش‌های تحریم‌های ناعادلانه در حوزه محیط زیستی باید رفع شود – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چالش‌های تحریم‌های ناعادلانه در حوزه محیط زیستی باید رفع شود – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.