پلیس برای کسب وکارهای مجازی مانع زایی نمی کند/ قوانین را رعایت کنید، حمایت می کنیم

رییس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فراجا با اشاره به اینکه پلیس برای کسب وکارهای مجازی مانع زایی نمی کند گفت: از صاحبان کسب وکارهای مجازی تقاضا می کنیم قوانین موجود را رعایت کرده و از حمایت پلیس استفاده کنند.

به گزارش هیاهو، سردار نوروزی در دومین همایش کسب و کارهای مجازی که ظهر امروز در هتل ارم برگزار شد، گفت: امروز عده ای از صاحبان کسب وکارهای مجازی اظهار کردند که اگر در یک کوچه دزدی شود، نمی شود که کل کوچه را بست؛ به نظرم من این افراد نباید کسب وکارهای خود را کوچک تلقی کنند بلکه ما این کسب و کارها را یک اماکن عمومی در سطح کشور می دانیم.

وی افزود: بر اساس ماده 4 بند 14، از قانون نیروی انتظامی و مصوبات شورای امنیت و…پلیس در نظارت بر محتوا و قانون صنفی  انجام خدمت می کند.

رییس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فراجا ادامه داد: کسب وکار های مجازی در مظلومیت نیستند و هم پلیس فتا و هم پلیس اماکن قصد مانع زایی ندارند و مانع زدایی و تسهیل گری از هدف های ماست. نظارت های بسیاری  بر کسب وکار حقیقی صورت می گرد اما در کسب وکارهای سایبری این شرایط نیست زیرا ما شرایط کاری آنها را درک می کنیم.

وی افزود: وقتی یک فروشگاه بزرگ مجازی،  یک دفتر کوچک فیزیکی دارد و برخلاف مقررات عمل می کند؛ پلیس باید برخورد کند.

رییس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فراجا با اشاره به شکایات مردم از کسب وکارهای مجازی ادامه داد: در برخی پلتفرم ها شکایت کاربران از حیث موضوعات محتلف اعم از اخلاقی، کلاهبرداری یا کالای قاچاق زیاد است. علی الخصوص درباره برخورد با کالای قاچاق که وظیفه ماست در هر سطوحی که فروخته شود؛ پلیس برخورد می کند.

نوروزی خطاب به صاحبان کسب وکارهای مجازی گفت: قانون نظام صنفی و نظارت بر اماکن عمومی که به اتحادیه های کسب وکار مجازی ارسال شده و رعایت آن مهم است؛ اگر قوانین رعایت شود پلیس همراه شماست.

وی افزود: شما جوان و با تحصیلات هستید باید قانون نظام صنفی را رعایت کنید و بر اساس شرایط خاص و پیچیده اصل قانون را نادیده نگیرید و بر اساس احساسات  تصمیم گیری نکنید.

رییس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فراجا با اشاره به کلاهبرداری کوروش کمپانی گفت: پلیس بر نظارت عمومی اقدام می کند، در مورد تمام فروشگاه ها برای ایجاد امنیت شغلی خودشان و امنیت شهروندی باید استعلاماتی صورت گیرد. وقتی یک کسب وکار قصد شروع فعالیت دارد؛ پلیس در این مسیله دخیل نیست و هنگام صدور مجوز  پلیس در اطلاع نیست اما اگر مشکلی رخ دهد پلیس مسیولیت دارد.

وی با اشاره به اینکه چهار میلیون فروشگاه در فضای حقیقی در کشور داریم؛تاکید کرد: پلیس وظایف نظام بخش خود را انجام می دهد شما صاحبان کسب وکارها نیز  قوانین را رعایت کرده و از حمایت پلیس بهره مند شوید.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پلیس برای کسب وکارهای مجازی مانع زایی نمی کند/ قوانین را رعایت کنید، حمایت می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پلیس برای کسب وکارهای مجازی مانع زایی نمی کند/ قوانین را رعایت کنید، حمایت می کنیم"، کلیک کنید.