وضعیت برقراری آتش بس در غزه از زبان بایدن

وضعیت برقراری آتش بس در غزه از زبان بایدن

به گزارش هیاهو «جو بایدن»، رییس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت تردید دارد که به زودی آتش بسی بین حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شود.

به نوشته پایگاه الجزیره، جو بایدن در این کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اطمینان دارد که بزودی یک توافق آتش بس برای غزه اعلام شود پاسخ داد: «خیر.»

به نقل از هیاهو او ادامه داد: «من امیدم را برای آن از دست نداده ام.»

جو بایدن این اظهارات را در پی نشست هایش با سران گروه هفت در جریان اجلاس این گروه در ایتالیا مطرح کرد.

بایدن که چندی پیش یک توافق آتش بس پیشنهادی را برای غزه با داشتن سه مرحله اعلام کرده بود بدون اشاره به حمایت هایش از جنایات رژیم صهیونیستی و اعتراضات گسترده در جهان علیه این جنایات و احکام دادگاه های علیه رژیم صهیونیستی مدعی شد حماس مانع برقراری آتش بس است.

او در کنفرانس مطبوعاتی در حالی که در کنار «ولودیمیر زلنسکی»، رییس جمهور اوکراین ایستاده بود گفت: «این که آتش بس به ثمر بنشیند یا ننشیند را باید منتظر ماند و دید. ما قصد داریم به فشار خود ادامه دهیم. من پاسخی نهایی برای شما ندارم.»

چند روز پیش جنبش حماس پاسخ متقابلی را برای پیشنهاد آتش بس تهیه شده از سوی اسراییلی ها که توسط بایدن ارایه شد مطرح کرد. مقام های کاخ سفید گفتند که این دولت همچنان در حال ارزیابی این پیشنهاد است و تفاوت های چشمگیر بین آن و طرح پیشنهادی سه مرحله ای ارایه شده از سوی رژیم صهیونیستی وجود دارد.

بایدن همچنین گفت با سران گروه هفت در جریان اجلاس مذکور درباره مذاکرات مرتبط با غرب آسیا بحث و رایزنی داشته اما جزییات بیشتری درباره آن مطرح نساخت.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت برقراری آتش بس در غزه از زبان بایدن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت برقراری آتش بس در غزه از زبان بایدن"، کلیک کنید.