وزیر ورزش: فیرپلی مالی برای همه لیگ های حرفه ای الزامی است

وزیر ورزش: فیرپلی مالی برای همه لیگ های حرفه ای الزامی است

وزیر ورزش و جوانان گفت: بحث فیرپلی مالی یا انصاف مالی که با هدف کاهش مدیریت هزینه ها خواهد بود جزو برنامه های ما است که به جدیت این موضوع را پیگیری می کنیم و براساس هزینه و درآمد دیگر باشگاه های ما می توانند هزینه و برنامه ریزی کنند. فدراسیون هایی که لیگ حرفه ای دارند موظف به رعایت این قانون هستند.

به گزارش هیاهو، کیومرث هاشمی در جلسه مشترک با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همان طور که ابتدا در مجلس برنامه های خود را ارایه دادیم براساس سیاست های کلان بالادستی نقشه راه خود را قرار دادیم و بعد از دیدار رهبر معظم انقلاب با جامعه ورزشکاران، شعار “ورزش قوی، ایران قوی” را در اولویت کارهای خود قرار دادیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به عملکرد حوزه ورزش و جوانان در یک سال گذشته و توفیقاتی که به دست آمده خاطرنشان کرد: کارهای خود را نقطه زنی کردیم که بتوانیم به موفقیت برسیم و برنامه ریزی براساس اصول حرفه ای را در دستور کار قرار دادیم.

او ادامه داد: رسیدگی به ورزشکاران همواره مورد تاکید رهبر انقلاب بوده و رییس جمهور نیز به انجام آن تاکید دارند و اینکه باید از ظرفیت ورزش کشور به بهترین شکل استفاده کرد. ما در این مدت تلاش کردیم از این ظرفیت بهترین استفاده را کنیم.

هاشمی اظهار کرد: در برنامه ریزی انجام شده پس از برگزاری نخستین جلسه شورای عالی ورزش، هیچ پروژه جدیدی را شروع نمی کنیم تا پروژه های نیمه تمام تعیین تکلیف شود و این کار براساس طرح آمایش سرزمینی انجام خواهد شد. طرح آمایش سرزمینی و برنامه ملی پیشرفت دو طرح اصلی ما برای توسعه و آینده ورزش کشور خواهد بود.

وی افزود: با هزینه چهار و نیم همتی موفق شدیم بیش از سه هزار پروژه نیمه تمام را تکمیل کنیم. طرح آمایش سرزمینی عدالت را به ورزش برمی گرداند و دیگر براساس سلیقه نمی توانیم پروژه ها را افتتاح و راه اندازی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به واگذاری دو باشگاه پرطرفدار کشور اظهار کرد: بعد از 30 سال دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تعیین تکلیف شد که با این حرکت بزرگ و همراهی دولت و رییس جمهور توانستیم این دوباشگاه را از بلاتکلیفی خارج و به بخش خصوصی واگذار کنیم.

او خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که رهبر انقلاب همواره به آن تاکید داشتند حمایت ورزشکاران به لحاظ معیشتی و رفاهی بود که ما خوشبختانه با حمایت رییس جمهور موفق به برنامه ریزی طرح شهرک مدال شدیم که اتفاقات خوبی تا الان افتاده است و پیگیر هستیم که این طرح به زودی کلید بخورد.

وی گفت: لایحه نظام جامع باشگاه داری که کمیسیون فرهنگی نیز از آن حمایت کرده اگر در صحن به تصویب برسد منجر به اتفاقات خوبی برای ورزش و وضعیت باشگاه های ما خواهد بود. اخیرا به لطف و حمایت دولت سیزدهم توانستیم پاداش ورزشکاران را نیز پرداخت کنیم و سعی کردیم در آستانه المپیک و پارالمپیک با شرایط بهتری ورزشکاران به تمرین بپردازند و اعزام شوند.

کیومرث هاشمی تصریح کرد: ورزشکاران سرمایه های این کشور هستند و رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور نیز تاکید دارند به این سرمایه ها رسیدگی کنیم و نباید قهرمانان را رها کنیم.

او ادامه داد: بحث فیرپلی مالی یا انصاف مالی که با هدف کاهش مدیریت هزینه ها خواهد بود جزو برنامه های ما است که به جدیت این موضوع را پیگیری می کنیم و براساس هزینه و درآمد دیگر باشگاه های ما می توانند هزینه و برنامه ریزی کنند.  فدراسیون هایی که لیگ حرفه ای دارند موظف به رعایت این قانون هستند.

وی بیان کرد: وزارت ورزش تنها وزارتخانه ای است که سامانه مبارزه با فساد را راه اندازی کرده و براساس گزارش هایی که به دست من می رسد اگر در یک نقطه ای از کشور فسادی رخ داده باشد ما رسیدگی می کنیم. بحث راه اندازی منشور اخلاق ورزشکاران نیز جزو دیگر کارهای ما بوده و تمام فدراسیون ها و هیات های ما موظف به اجرا و تعهد به این منشور اخلاقی هستتد.

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: الزام و تدوین پیوست فرهنگی یکی دیگر از اقدامات ما در این مدت بوده است و این موضوع را برای تمام رویدادهای ملی و بین المللی درنظر گرفته ایم. جزو تاکیدات ما به همه فدراسیون ها است که پیوست فرهنگی را برای مسابقات خود به ویژه در مسابقات برون مرزی داشته باشند.

هاشمی خاطرنشان کرد: بحث توجه به شهدای ورزشکار و خانواده آن ها نیز جزو منویات رهبر انقلاب است و همیشه مورد توجه ما در این مدت بوده است و به آن رسیدگی می کنیم. هم چنین بحث حق پخش تلویزیونی جزو یکی از مطالبات اصلی جامعه ورزش است که با تصویب مجلس و عزمی که دولت دارد امیداریم که این موضوع به زودی اجرایی شود.

او بیان کرد: در سال 1402 به لحاظ مدال آوری اتفاقات خوبی برای ورزش ما رخ داد که این رشد چشم گیر در مدال آوری را در آستانه بازی های المپیک به فال نیک می گیریم. ما توانستیم از این مدال آوران با حضور رییس جمهور تجلیل کنیم که ورزشکاران ما با روحیه بهتری در المپیک حاضر شوند.

کیومرث هاشمی در پایان اظهار کرد: بحث حمایت از اشتغال و ازدواج جوانان نیز از دیگر برنامه های اصلی ما در این وزارتخانه بوده است. خوشبختانه در این مدت 157 همت به 773 هزار نفر متقاضی دریافت کننده وام ازدواج تعلق گرفت که کار بزرگی است.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر ورزش: فیرپلی مالی برای همه لیگ های حرفه ای الزامی است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر ورزش: فیرپلی مالی برای همه لیگ های حرفه ای الزامی است"، کلیک کنید.