هوای اصفهان قابل قبول است/ شاخص 5 منطقه بر مدار قرمز و نارنجی – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار هیاهو، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر اساس داده های 17 ایستگاه سنجش فعال در 24 ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز دوشنبه بیست و سوم بهمن با میانگین 93 وضعیت زرد و قابل قبول را نشان می دهد.

بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه پایش خیابان 25 آبان با 78، خیابان های فیض و استانداری با 82، میدان انقلاب با 91، خیابان پروین اعتصامی با 80، دانشگاه صنعتی و خیابان فرشادی با 72، رهنان با 96، خیابان زینبیه با 79، سپاهان شهر با 77، بولوار کاوه با 71 و خیابان میرزا طاهر با 91 AQI در وضعیت قابل قبول است.

شاخص هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با 120، پارک زمزم با 119، کردآباد با 113 و ولدان با 103 AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه های حساس و در بزرگراه خرازی با 152 AQI قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می دهد.

امروز شاخص هوا در سجزی با 148 AQI در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس، در نجف آباد با 62 و شاهین شهر با 57 AQI در وضعیت قابل قبول و در قهجاورستان با 161 AQI ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان از جمله مبارکه، خمینی شهر، زرین شهر و منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O3)، دی اکسید نیتروژن (NO2)، دی اکسید گوگرد (SO2) و ذرات معلق زیر 2.5 میکرون (PM2.5) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از 10 میکرومتر و ذرات کوچک تر از 2.5 میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هوای اصفهان قابل قبول است/ شاخص 5 منطقه بر مدار قرمز و نارنجی – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هوای اصفهان قابل قبول است/ شاخص 5 منطقه بر مدار قرمز و نارنجی – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.