همکاری های ایران و قطر در حوزه مسایل منطقه ای مطلوب است – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

همکاری های ایران و قطر در حوزه مسایل منطقه ای مطلوب است - خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری هیاهو، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر سه شنبه 22 خرداد به همراه هییت بلندپایه مقامات قضایی کشورمان در پاسخ به دعوت رسمی رییس شورای عالی قضایی قطر، وارد دوحه پایتخت کشور قطر شد.

رییس قوه قضاییه کشورمان در بدو ورود به فرودگاه دوحه، مورد استقبال رسمی «حسن بن لحدان الحسن المهندی» رییس شورای عالی قضایی قطر و سایر مقامات عالی قضایی این کشور قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای طی سخنانی در بدو ورود به دوحه قطر، ضمن تاکید بر توسعه همکاری ها و روابط ایران و قطر در حوزه های مختلف به ویژه امور قضایی، اظهار کرد: همکاری های دو کشور ایران و قطر در حوزه مسایل سیاسی و منطقه ای، مطلوب و روبه پیشرفت است و این امر طی سالیان اخیر و در دوره ریاست جمهوری آیت الله رییسی، رییس جمهور فقید کشورمان، برجسته تر بوده است؛ اساساً به هر میزان که مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی طرفین توسعه یابد، به موازات آن، لازم است که در حوزه مناسبات حقوقی و قضایی نیز گسترش و انبساط حاصل شود.

رییس شورای عالی قضایی قطر نیز طی سخنانی در آیین استقبال از رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، ضمن اظهار تاسف از شهادت آیت الله رییسی و همراهان ایشان اظهار کرد: ما تمایل داشتیم که سفر رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران و هییت عالی قضایی ایرانی به قطر بیشتر از یک روز می بود تا می توانستیم بیشتر در خدمت این عزیزان باشیم؛ ما در نظر داشتیم که رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران بازدیدی از دادگاه های قطر و روند دادرسی در این دادگاه ها داشته باشند و در بازدید از ایران ان نیز ما در جریان روند پیشرفت قضایی شما قرار می گرفتیم، ولی با توجه به وقت کم و یک روزه بودن سفر، این امر محقق نشد.

وی افزود: ما از توسعه و تعمیق مراودات دو کشور قطر و ایران خصوصاً در حوزه قضایی بسیار استقبال می کنیم و امیدواریم در آینده نزدیک، شرایط و بستری مهیا شود که مقامات عالی قضایی ایرانی و قطری بتوانند روند برگزاری دادگاه ها در کشورهای همدیگر را به صورت حضوری مشاهده کنند.

رییس شورای عالی قضایی قطر ضمن ابراز تمایل برای سفر به ایران در آینده نزدیک، عنوان کرد: با توجه به مجاورت دو کشور ایران و قطر، جامعه ایرانیان حاضر در کشور ما، جامعه گسترده ای است و نگاه ما به ایرانیان حاضر در قطر، مانند نگاهی است که به خود شهروندان قطری داریم.

وی همچنین بر ضرورت گسترش همکاری های قضایی و غیر قضایی دو کشور قطر و ایران نیز تاکید کرد.

دیدار با امیر قطر و رییس شورای عالی قضایی این کشور و همچنین دیدار با ایرانیان مقیم قطر و انعقاد چند تفاهم نامه همکاری دو جانبه با محوریت موضوعات قضایی، از جمله برنامه های سفر رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران و هییت بلندپایه مقامات قضایی کشورمان به قطر هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همکاری های ایران و قطر در حوزه مسایل منطقه ای مطلوب است – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همکاری های ایران و قطر در حوزه مسایل منطقه ای مطلوب است – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.