هشدار برای تصادفات در 30 کیلومتری پایتخت/ اعلام مهم ترین دلیل حوادث رانندگی در جاده های تهران

هشدار برای تصادفات در 30 کیلومتری پایتخت/ اعلام مهم ترین دلیل حوادث رانندگی در جاده های تهران

فرمانده پلیس راه تهران بزرگ نسبت به وقوع تصادفات در محدوده 30 کیلومتری شهرها هشدار داد و گفت: زمانی که رانندگان به مقصد نزدیک می شوند با سرعت بیشتری رانندگی کرده و با این ذهنیت که دیگر به مقصد رسیده اند، دیگر توجهی به خستگی و خواب آلودگی نیز ندارند.

به گزارش هیاهو، سرهنگ ابراهیم ارزانی با بیان اینکه سهم جاده های تهران بزرگ از جاده های کل کشور تنها یک درصد است، گفت: اما در همین جاده ها، 13 درصد از کل ترددهای ثبت شده در کشور انجام می شود. بنابراین در این حوزه ماموریت های بسیاری داریم و کار در این بخش حساسیت های بسیاری دارد.

وی افزود: در جاده های تهران بزرگ، بیشترین نقش تصادفات مربوط به خودروهای سواری با سهم 55 درصدی است و پس از آن کامیون ها 20 درصد، وانت بارها  19 درصد و موتورسیکلت ها با شش درصد قرار دارند.

فرمانده پلیس راه تهران بزرگ ادامه داد: سال گذشته در جاده های تهران، شش نقطه حادثه خیز  شناسایی شد که ایمن سازی های مناسبی برای رفع این نقاط انجام شد همچنین 67 نقطه حادثه خیز دیگر را نیز شناسایی کردیم که امسال  به طور کامل رفع خطر خواهند شد.

ارزانی با اشاره به علت تصادفات در این محورها گفت: بیشترین علت تصادفات در معابر و راه های اطراف شهر تهران، عدم توانایی رانندگان در کنترل وسیله نقلیه با سهم 37 درصدی است. همچنین عدم توجه به جلو با 28 درصد، عدم رعایت سرعت مطمینه با 16 درصد، تغییر مسیرهای ناگهانی با 11 درصد و انحراف و تجاوز به چپ با 8 درصد نیز از دیگر علل تصادفات است.  

وی افزود: عدم توانایی رانندگان در کنترل وسیله نقلیه، ناشی از خستگی و خواب آلودگی است زیرا محورهای منتهی به تهران در 30 کیلومتری شهر واقع شده و رانندگان تصور می کنند دیگر به مقصد خود رسیده اند و ممکن است برای استراحت دیگر توقف نکنند یا حتی سرعت خود را بالا ببرند که زودتر برسند؛ بدین ترتیب متاسفانه تصادفات زیادی رخ می دهد و شاهد هستیم در برخی مواقع افراد به پنج کیلومتری شهر نیز می رسند اما از خستگی تصادف کرده و خسارت جانی و مالی زیادی متحمل می شوند.

فرمانده پلیس راه تهران بزرگ در پاسخ به این پرسش که در کدام بازه زمانی تصادفات بیشتری رخ می دهد؛ ادامه داد: در بررسی های ما از تصادفات مشخص شد که 28 درصد از تصادفات درساعت 16 تا 20 رخ داده که در واقع می توان گفت بیشترین تصادفات در این ساعات رخ می دهد. چرا که عده ای از ظهر خارج شده و دوباره عده ای وارد شهر می شوند و حجم تردد در این بازه زمانی افزایش پیدا می کند.  

پایان خبر هیاهو 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار برای تصادفات در 30 کیلومتری پایتخت/ اعلام مهم ترین دلیل حوادث رانندگی در جاده های تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار برای تصادفات در 30 کیلومتری پایتخت/ اعلام مهم ترین دلیل حوادث رانندگی در جاده های تهران"، کلیک کنید.