نیاز گمرک به 350 دستگاه آشکارساز کامیونی

نیاز گمرک به 350 دستگاه آشکارساز کامیونی

رییس کل گمرک کشور گفت: اعمال کنترل های هوشمند در گمرکات مرزی کشور و مناطق آزاد و ویژه نیازمند استقرار 350 دستگاه آشکارساز کامیونی در مبادی ورودی است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری هیاهو از گمرک، محمد رضوانی فر معاون وزیر اقتصاد و رییس کل گمرک ایران در دیدار روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور بر تداوم همکاری شرکت های دانش بنیان برای تجهیز گمرکات کشور به دستگاه های آشکارساز کامیونی تاکید کرد.

براساس این گزارش، در این دیدار که رضوانی فر میزبان دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور و معاونانش بود، معاون وزیر اقتصاد و رییس کل گمرک با اشاره به دشواری شرایط کار کارکنان گمرک در مناطق مرزی و محروم بر ضرورت تجهیز اماکن گمرکی تاکید و خواستار حمایت جدی از گمرک در تجهیز امکانات سخت افزاری و نرم افزاری شد.

وی با اشاره به حجم کالا هایی که از مناطق آزاد و ویژه به گمرکات داخلی ترانزیت می شود، تجهیز متناسب و همسطح تمام گمرکات را در جهت ساماندهی تجارت کشور یک ضرورت برشمرد.

معاون وزیر اقتصاد و رییس کل گمرک ایران افزود: وضعیت گمرکات خصوصا در نواحی مرزی می بایست متناسب با حجم تجارت خارجی کشور ارتقا یابد و این امر نیازمند توجه و حمایت جدی نهاد های تصمیم گیر است.

رضوانی فر تاکید کرد: در گمرکات کشور در دو سال گذشته به اندازه تمام مدت زمان قبل از آن، دستگاه آشکارساز کامیونی نصب و مورد بهره برداری قرار گرفته است، با این حال، گمرک کماکان نیازمند تجهیز به دستگاه های آشکارساز است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور نیز در این دیدار از تبیین نیازمندی های اساسی کشور استقبال کرد و افزود: این تبیین چنانچه منطقی و مستدل مطرح شود می تواند به یک گفتمان در محافل مدیریتی کشور تبدیل شود و قابلیت تحقق آن را افزایش دهد.

دهقانی فیروزآبادی بر تداوم حمایت از گمرک در راستای تحقق اهداف پیش بینی شده آن و تجهیز گمرکات کشور تاکید کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیاز گمرک به 350 دستگاه آشکارساز کامیونی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیاز گمرک به 350 دستگاه آشکارساز کامیونی"، کلیک کنید.