نقش رایزنان علمی در ارایه توانمندی های ایران در عرصه جهانی

معاون پژوهشی وزیر علوم تاکید کرد؛

نقش رایزنان علمی در ارایه توانمندی های ایران در عرصه جهانی

معاون پژوهشی وزارت علوم با اشاره به استفاده از ظرفیت رایزنان علمی در انجام طرح های پژوهشی مشترک میان چند کشور گفت: رایزنان علمی می توانند توانمندی های کشور ایران را در عرصه جهانی نشان دهند.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری هیاهو، پیمان صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم در نشست سالیانه رایزنان علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی خارج از کشور گفت: یکی از برنامه های اصلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موضوع دیپلماسی علمی است که دانشمندان ما می توانند فعالیت های بسیار خوبی را در سطوح مختلف منطقه ای و بین المللی داشته باشند.

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه رایزنان علمی با توجه به آشنایی که نسبت به منطقه مستقر دارند به خوبی می توانند مسیر ارتباطات بین المللی را هموار سازند؛ تصریح کرد: خوشبختانه رایزنان علمی کشور با توجه به تجربه علمی و تلاش جهادی که دارند و نیز جوان گرایی، به خوبی انتخاب شده اند و امید می رود این مختصات منجر به تحقق اهداف عالی شود.

وی همچنین افزود: رایزنان می توانند در تبادل اساتید و دانشجویان در حوزه های پژوهشی، افزایش تعاملات با کشور های هدف از طریق ارایه فرصت های کوتاه مدت و بلند مدت و اجرای طرح های پژوهشی مشترک نقش مهمی ایفا کنند.

صالحی اظهار کرد: اولویت های بسیار زیادی در کشور همچون حوزه، انرژی، کوانتوم، محیط زیست، هوش مصنوعی و … وجود دارد که رایزنان علمی می توانند در آنها ظرفیت آفرین باشند، بنابراین باید به آن حوزه ها توجه ویژه داشته باشیم و با استفاده از تعاملات علمی و نیروی انسانی خود را به جایگاه مطلوب برسانیم.

معاون پژوهشی وزارت علوم با اشاره به اینکه برای برگزاری طرح های پژوهشی مشترک میان چند کشور می توانیم از ظرفیت رایزنان علمی استفاده کنیم؛ ادامه داد: رایزنان علمی می توانند توانمندی های کشور ایران را در عرصه جهانی به منصه ی ظهور و بروز برسانند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نقش رایزنان علمی در ارایه توانمندی های ایران در عرصه جهانی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نقش رایزنان علمی در ارایه توانمندی های ایران در عرصه جهانی"، کلیک کنید.