نقش آمریکا در افزایش کشت موادمخدر در کشور همسایه / تاثیر تحریم‌ها بر مبارزه ایران با موادمخدر

نقش آمریکا در افزایش کشت موادمخدر در کشور همسایه / تاثیر تحریم‌ها بر مبارزه ایران با موادمخدر

فرمانده فراجا رادان با بیان اینکه امروز افتخار داریم که یکه‌تاز بی‌بدیل در امر مبارزه با مواد مخدر هستیم، گفت: امروز آثاری از کاهش کشت دیده نمی‌شود. یکی از دلایل افزایش کشت در کشور همسایه ما که بیشترین درگیری‌ها را در بحث مبارزه با مواد مخدر را با آن داریم، آثاری ناشی از حضور آمریکایی‌ها در آن کشور بود.

به گزارش هیاهو، سردار احمدرضا رادان در مراسم بزرگداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت:‌ امروز افتخار داریم که در جهان، جمهوری اسلامی ایران با تقدیم ۴۰۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر به سر می‌برد، ما حصل این جانفشانی‌ها کشف چندین هزار تن مواد مخدر و البته تقدیم بخشی از آرامش و آسایش به مردم جهان بوده است.

وی ادامه داد: اگر روزی را به عنوان روز جهانی مبارزه با مواد مخدر انتخاب کردند دلیل آن این است که در حقیقت جهان در موضوع مواد مخدر درگیر شده و از این به بعد هم درگیر خواهد بود. وجود میلیون‌ها نفر معتاد در جهان و وجود میلیون ها نفر آسیب دیده ناشی از اثرات مواد مخدر در جهان نشان از آن دارد که مشکلات کشورها در بخش عمده‌ای از مسائل مربوط به موضوع مواد مخدر است و باید یکی از کارکردهای اصلی آن مبارزه با موادمخدر در همه حوزه‌ها باشد.

رادان با بیان اینکه بخش عمده‌ای از کشفیات ما حکایت از آن دارد که این مسیر برای رسیدن موادمخدر به کشورهای دیگر مورد استفاده بوده است، گفت: اگر مبارزه جمهوری اسلامی ایران و مقاومت زنانی چون خانواده‌های شهدا، همسران و مادران و فرزندان و پدران و برادران شهدا نبود، قطع به یقین امروز کشورهای دنیا و به ویژه کشورهای اروپایی، درگیر شدیدتری با موضوع موادمخدر داشتند و جوان‌های بیشتری را در این حوزه از دست می‌دادند و به سمت اضمحلال در جامعه حرکت می‌کردند.

یکه‌تاز بی‌بدیل در امر مبارزه با مواد مخدر هستیم

فرمانده فراجا رادان با بیان اینکه امروز افتخار داریم که یکه‌تاز بی‌بدیل در امر مبارزه با مواد مخدر هستیم، گفت: امروز آثاری از کاهش کشت دیده نمی‌شود. یکی از دلایل افزایش کشت در کشور همسایه ما که بیشترین درگیری‌ها را در بحث مبارزه با مواد مخدر را با آن داریم، آثاری ناشی از حضور آمریکایی‌ها در آن کشور بود. نه تنها در مدتی که آمریکایی ها در این کشور حضور داشتند شاهد کاهش کشت نبودیم، بلکه افزایش چشمگیر کشت مواد مخدر را داشتیم. در حقیقت حضور آمریکایی‌ها در کشور همسایه سرآغازی برای نابودی جوان‌های کشورهای دنیا در حوزه موادمخدر بود.

وی ادامه داد: در حقیقت با افزایش کشت تمایل به افزایش ترانزیت و مصرف صورت گرفت و جوان‌ها و کشورهای بیشتری را درگیر کرد؛ این قصه همواره استکبار است که غیر از تباهی و نیستی چیز دیگری را به ارمغان نمی‌آورد و فقط با دروغ و عملیات روانی ذهن مردم دنیا را به سمتی دیگر، به غیر از واقعیت سوق می‌دهد.

رادان با بیان اینکه در کشورمان این تجربه را داریم که هیچگاه اسیر عملیات روانی آنها نشویم و واقعیت را کشف و با آن مبارزه کنیم، تاکید کرد: امروز در ایران، همه از هنرمندان و اهل کار و کاراندوزان و همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا گوشه‌ای از امر مبارزه را در اختیار بگیرند تا سربازانشان در مرزها و در عمق بتوانند امر مبارزه را انجام دهند.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: اگر این تلاش مردم و رزمندگان ما در جمهوری اسلامی ایران نبود، بدانید که قطعا درگیری‌های شما در این موضوع در کشورتان بیش از پیش صورت می‌گرفت و می‌توانست جوان‌ها و قدرت فکر و اندیشه کشور شما را به مخاطره جدی بیندازد.

تحریم ظالمانه ایران برای مبارزه با موادمخدر

رادان با اشاره به اینکه در امر مبارزه با موادمخدر هم جمهوری اسلامی ایران در تحریم ظالمانه به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: به ما می‌گفتند صاحبان تحریم، هوشمند هستند، اما عجیب است که در این امر نه تنها هوش و ذکاوتی از صاحبان تحریم ندیدیم بلکه عکس آن را مشاهده کردیم. در حقیقت صاحبان تحریم با تحریم ما در امر مبارزه مواد مخدر، خود را تحریم کردند و چون در تحریم‌ به سر می‌بریم، شاید در گوشه‌هایی امر مبارزه با مواد مخدر با کاستی‌هایی روبرو شود. ضرر بیشتر این کاستی‌ها، متوجه کسانی شد که ناآگاهانه ما را تحریم کردند و در حقیقت خودشان را در ورطه‌ای از اشکال گذاشتند.

وی ادامه داد: اگر این تحریم‌ها برداشته شود، اگرچه ما در امر مبارزه با مواد مخدر توفیقات بیشتری خواهیم داشت، اما بیشترین سود آن شامل کسانی خواهد شد که کشورمان قصد و قرار ترانزیت مواد مخدر است. برداشتن تحریم باز هم کمکی به خود و کشور خودشان است که باید این مهم انجام شود.

فرمانده فراجا گفت:‌ طی مدتی که ایران مبارزه با مواد مخدر را شروع کرده است، جوان‌های عزیزی در اقصص نقاط کشور از دست دادیم تا شعاری که رهبر عزیز انقلاب را که فرمودند امر مبارزه با مواد مخدر خدمت به بشریت است ثابت کنیم.

وی با بیان اینکه ما در این ماموریت برای خدمت به کل بشریت و مردم دنیا هستیم و به این امر افتخار می‌کنیم، گفت: امروز کشور ما حافظ جوان‌های کشورهای مختلف در حوزه مواد مخدر است؛ این مسیری که در امر مبارزه آغاز کردیم، مسیری بسیار طولانی و سخت است که رزمندگان و مردان حوزه مبارزه با موادمخدر در مرزهای جمهوری اسلامی و در عمق شهرها و روستاها به صورت از خودگذشته، عاشقانه و مجاهدانه در این امر ظاهر شدند.

 رادان در ادامه به کشفیات بیش از ۱۳۰ تن مواد مخدر در سال ۱۴۰۳ اشاره کرد و افزود:  این به این معنی است که همچنان کشت رو به افزایش است و ورود در حال انجام است. اگر برای این امر تلاشی نشود ما این مسیر را به تنهایی ادامه خواهیم داد. ما امسال در امر مبارزه با مواد مخدر شهید دادیم، سال گذشته از شهدای ما، بالغ بر ۲۰ نفر از شهدای مبارزه با مواد مخدر بودند و امسال نیز اولین شهید ما، شهید امر مبارزه با مواد مخدر بود.

فرمانده فراجا در پایان تاکید کرد: انتظار داریم دبیرکل سازمان ملل بتواند این واقعیت را با تلاش و همت به جایی برساند که اگر قرار است مبارزه جهانی باشد، پیوسته و هم بسته با هم باشد. مبارزه‌ای که پیوستگی و همبستگی نداشته باشد نمی‌تواند آن تلاش را به حد اعلای موفقیت برساند. ما در این کارزار انجام وظیفه ایثارگرانه انجام می‌دهیم.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نقش آمریکا در افزایش کشت موادمخدر در کشور همسایه / تاثیر تحریم‌ها بر مبارزه ایران با موادمخدر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نقش آمریکا در افزایش کشت موادمخدر در کشور همسایه / تاثیر تحریم‌ها بر مبارزه ایران با موادمخدر"، کلیک کنید.