نات کوین قابل اعتماد نیست و هیچ درآمدی ندارد!

نات کوین قابل اعتماد نیست و هیچ درآمدی ندارد!

آفتاب نیوز :

نات کوین امن است و می تواند منبعی برای درآمدزایی باشد یا نه؟ رییس و نایب رییس کمیسیون تحول، نوآوری و بهره وری اتاق بازرگانی تهران به این دو پرسش پاسخ منفی دادند و دلایل خود را تشریح کردند.

مازیار نوربخش، رییس کمیسیون تحول، نوآوری و بهره وری اتاق بازرگانی تهران در این باره گفت: به یقین نات کوین قابل اعتماد نیست و هیچ گاه نمی توان مبتنی بر چنین ابزاری درآمدزایی کرد.

وی افزود: در پس این گونه پدیده ها سوءاستفاده هایی نهفته است که بعد ها ظهور و بروز پیدا می کند، بنابراین این مسیر برای دستیابی به ارز های دیجیتال به هیچ وجه توصیه نمی شود.

نوربخش ادامه داد: ارز های دیجیتال پدیده های معتبری هستند که امکان معامله و استخراج دارند، اما نات کوین روش دستیابی و معامله ارز های دیجیتال نیست و ثمره ای جز کلاهبرداری و اتلاف زمان کاربر ندارد و تا کنون یک نمونه موفق در دنیا برای دستیابی به ثروت از این مسیر دیده نشده است.

در همین رابطه رضا قربانی، نایب رییس کمیسیون تحول، نوآوری و بهره وری اتاق بازرگانی تهران شرحی از ماهیت نات کوین ارایه کرد و توضیح داد: در نات کوین با موضوع توزیع توکن روبه رو هستیم و در مورد توکن ها این پرسش مطرح است که تا چه اندازه ارزشمند هستند و البته ارزشمند بودن آن ها به این معنا نیست که چه قیمتی دارند، زیرا آدم ها یک کالا یا خدمت بی ارزش را هم با قیمت بالا هم معامله می کنند، اما این فعل بر ارزش کالای بی ارزش نمی افزاید.

وی افزود: در نات کوین باید دید که ارزش افزوده این پروژه چقدر است و چه خدمتی را ارایه می دهد و این موضوع است که آن را ارزشمند می کند وگرنه ضمن اینکه این پروژه رمز ارز برتر شده و یا به پولدار شدن شماری انجامیده باشد سبب ارزشمندی آن نمی شود.

قربانی تصریح کرد: آنچنان که من دریافته ام در پروژه نات کوین هیچ ارزش افزوده ای وجود ندارد و در واقع یک جامعه حول نات کوین شکل گرفته که ممکن است در آینده کمک کند ارزشی خلق شود، اما امروز دیده نشده که ارزشی در این پروژه ایجاد شود، یا این پروژه خدمتی ارایه دهد و یا مساله ای را حل بکند.

نایب رییس کمیسیون تحول، نوآوری و بهره وری اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: نات کوین مبتنی بر بازی شکل گرفته با این حال تنها یک بازی در جایگاه ابزار سرگرمی نیست بلکه با کلیک بر یک گزینه حس استخراج را به کاربر منتقل می کند، در نتیجه نات کوین بازی خوبی است، اما به عنوان یک رمزارز تا زمانی که ارزش افزوده شفافی ندارد پروژه ای بی ارزش به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد: شماری هم این پروژه را به تلگرام ربط می دهند در حالی که تلگرام به عنوان یک پیام رسان ارزش افزوده مشخصی دارد و وجه تمایز آن از نات کوین همین ایجاد ارزش افزده است؛ نات کوین توکنی پوچ است که با قیمت بسیار بالا معامله می شود و به همین دلیل ممکن است این توهم را ایجاد کند که پروژه ای ارزشمند است.

قربانی یادآور شد: نات کوین تنها در کشور های توسعه نیافته است که توجه ها را به خود جلب کرده و با سرچ واژه نات کوین (Notcoin) به انگلیسی می بینید که داده های چندانی درباره آن منتشر نشده است.

وی افزود: گفتنی است یک پروژه را تنها به این دلیل که در سایتی مانند کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) یا در صرافی بایننس (Binance) قرار گرفته نباید ارزشمند تلقی کرد و توجه داشت که این ها تنها بستر مبادله و اطلاع رسانی هستند.

نایب رییس کمیسیون تحول اتاق تهران در پاسخ به این پرسش که نات کوین می تواند امنیت گوشی را به خطر بیندازد؟ گفت: دست کم تا به این لحظه موردی که حاکی از ایجاد مشکلات امنیتی با این پروژه باشد گزارش نشده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نات کوین قابل اعتماد نیست و هیچ درآمدی ندارد!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نات کوین قابل اعتماد نیست و هیچ درآمدی ندارد!"، کلیک کنید.