مشارکت حداکثری زمینه ساز امنیت و اقتدار است

هیاهو/ایلام امام جمعه ایلام گفت: مشارکت حداکثری زمینه ساز امنیت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی است و در مناسبات سیاسی بین المللی قدرت چانه زنی کشور را افزایش می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین «الله نور کریمی تبار» امروز چهارشنبه 18 بهمن در جلسه هم اندیشی ستاد انتخابات استان ایلام با طلاب و روحانیون این استان، اظهار کرد: انقلاب اسلامی با هدایت و بنیان گذار امام راحل در مقطعی از زمان شکل گرفت که معادلات دنیا را به هم ریخت و پرچم عدالت خواهی، اخلاق مردم سالاری دینی را در دنیا برافراشت.

 وی تصریح کرد: امروز معادلات جهانی به سمت شعارهای انقلاب اسلامی پیش می رود و مکاتب حاکم بر جهان از جمله لیبرالیسم ریزش پیدا کرده و رویکرد دنیا به جهان اسلام و اسلام گرایی معطوف شده است.

 امام جمعه ایلام افزود: امروز آنچه در غزه می گذرد موردتوجه جامعه جهانی قرار دارد و مردم جهان برای دفاع از مظلومان غزه در خیابان ها تجمع کردند و این امر نشان دهنده حرکت روند جهانی به سمت شعارهای عدالت خواهی و مبارزه با ظلم و ستم جهانی است.

 کریمی تبار با بیان اینکه دشمنان برای جلوگیری از رشد جهانی جمهوری اسلامی با همه ابزارها و توطیه ها برنامه ریزی کردند، افزود: مشکلاتی در سفره و معیشت مردم وجود دارد؛ اما امروز ایران اسلامی با رشد بسیار سریع در علوم مختلف از جمله نانو، پزشکی و فناوری های جدید در حال پیشرفت است.

 وی با تاکید بر اینکه امروز این تحریم ها موجب شده است که کشور با نهادینه شدن روحیه خودباوری، صادرکننده اقلامی باشد که در آن تحریم شده است، ابراز کرد: دستاوردها و توانمندی های نظام و انقلاب اسلامی باید برای نسل جوان امروز بازگو و تبیین شود.

 امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه انتخابات نماد مردم سالاری دینی بوده و امروز نگاه جهان به انتخاب کشور معطوف شده است، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی از آغاز سال، جهاد تبیین را با محوریت مشارکت حداکثری انتخابات آغاز کرده اند که نشان دهند اهمیت انتخابات سال جاری است.

 وی با تاکید بر اینکه مشارکت حداکثری زمینه ساز امنیت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی است و در مناسبات سیاسی بین المللی قدرت چانه زنی کشور را افزایش می دهد، تصریح کرد: نظام اسلامی نظامی است که شایستگی حمایت و دفاع دارد و امروز بسیاری از آزادی خواهان جهان از جمهوری اسلامی تاسی گرفته و با ظلم جهانی مبارزه می کنند.

 امام جمعه ایلام با بیان اینکه امروز این موج اسلام خواهی و توجه به تشیع به شدت در جهان تاثیرگذار شده است، گفت: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی از این تاثیرگذاری در سطح جهان در هراس هستند و در برابر اقتدار نظام اسلامی دست وپا می زنند.

 نماینده ولی فقیه در استان ایلام با بیان اینکه اقتصاد، معیشت و مردم سالاری دینی از زمینه های است که دشمن تلاش های گسترده ای برای ضربه زدن به این موضوعات داشته است، افزود: با وجود همه این تهدیدها و تلاش دشمنان، نظام جمهوری اسلامی از لحاظ اقتصادی کشور در حال حرکت روبه جلو است.

 امام جمعه ایلام با بیان اینکه دشمن در حوزه های شبیخون فرهنگی، جنگ نرم و مهندسی افکار عمومی تلاش های زیادی داشته است که انگیزه مشارکت حداکثری در انتخابات را تحت تاثیر قرار بدهد و ناامیدی را در جامعه گسترش دهد.

 وی تصریح کرد: طلاب و روحانیون می توانند آسیب های که در کشور موجب شده انگیزه مشارکت در انتخابات را کاهش یابد، شناسایی و راهکارهای مناسبی برای انگیزش افزایی در جامعه ارایه داده و مسیولیت سنگینی که به عنوان مبلغ دینی و محل رجوع مردم دارند به نحو مطلوب انجام دهند.

 کریمی تبار با تاکید بر تغییر دیدگاه رای دهندگان و رای گیرندگان در حوزه انتخابات و نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: رای گیرنده با وعده های که می دهد که در حوزه وظیفه او نیست و دخالت در کار قوه مجریه است را باید تغییر داد و رای دهنده نیز باید انتظارات و توقعات خود را از نمایندگان واقعی کند.

 وی تاکید کرد: کسی که برای کشور می خواهد قانون گذاری کند و نظارت بر اجرای قانون داشته باشد، باید به حوزه وظایف و رسالت خودآگاه باشد و این موضوع بایستی برای جامعه تبیین شود تا مردم آگاهانه در انتخابات شرکت کرده و یک انتخابات اصلح داشته باشند.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشارکت حداکثری زمینه ساز امنیت و اقتدار است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشارکت حداکثری زمینه ساز امنیت و اقتدار است"، کلیک کنید.