مرگ 6 حاجی بر اثر گرمازدگی

مرگ 6 حاجی بر اثر گرمازدگی

آفتاب نیوز :

مقامات عربستان سعودی هشدار داده اند که ممکن است دمای هوا در طول مناسک حج به 48 درجه سانتیگراد (118 درجه فارنهایت) برسد. بر این اساس، خبرگزاری سی ان ان یکشنبه 26 خردادماه، درحالی که زایران در کنار کوه رحمت (جبل الرحمه) و در صحرای عرفات گردهم آمده بودند، از مرگ 6 زایر بر اثر گرمازدگی اطلاع داد.

وزارت امور خارجه اردن اعلام کرده است هر 6 کشته، اتباع اردنی بودند و در حال هماهنگی با مقامات سعودی در جده برای انجام مراحل دفن و انتقال احتمالی اجساد آن ها به اردن است.

با این وجود، خواهرزاده یکی از متوفیان به سی ان ان عربی گفته است که یکی از خویشاوندانش در کوه عرفات مرده و در عربستان سعودی به خاک سپرده شده است.

اردن پیش از این گفته بود امسال بیش از 4000 زایر در قالب کاروان های رسمی در حج حضور دارند، اما وزارت امور خارجه عربستان تصریح کرده است 6 نفری که جان باختند جزو کاروان و یا گروه های رسمی اردن نبودند و آن ها مجوز حج معتبر برای ادای زیارت نداشتند.

بنابر اعلام اداره کل آمار عربستان، بیش از 1.8 میلیون نفر امسال در حج شرکت کرده اند.

مراسم حج یکی از بزرگترین اجتماعات مذهبی در جهان و بزرگترین مراسم سالانه در عربستان سعودی است.

پیش بینی شده است همزمان با مناسک پنج روزه حج، عربستان گرمای شدیدی را تجربه کند و دمای هوا در مکه به 48 درجه سانتی گراد (118 درجه فارنهایت) برسد.

خبرگزاری دولتی عربستان SPA نوشته است که محمد العبدالعلی ـ سخنگوی وزارت بهداشت عربستان ـ از زایران خواسته هنگام انجام اعمال حج، چتر به همراه داشته باشند و آب بنوشند و بدن خود را هیدراته نگه دارند.

ارتش عربستان همچنین بیش از 1600 پرسنل را با واحد های پزشکی مخصوص گرمازدگی و 30 تیم واکنش سریع مستقر کرده است. 5000 داوطلب بهداشت و کمک های اولیه نیز در طول مناسک حج در حالت آماده باش هستند.

مناسک حج از غروب جمعه 25 خردادماه آغاز شده است و زایران پس از احرام بستن، خروج مکه و وقوف در عرفات و مشعر، به مدت سه روز در منا می مانند و سپس برای طواف کعبه و انجام اعمال پایانی حج تمتع، به مکه باز می گردند. انجام این اعمال تا دوازدهم ذی الحجه (30 خردادماه) طول می کشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مرگ 6 حاجی بر اثر گرمازدگی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مرگ 6 حاجی بر اثر گرمازدگی"، کلیک کنید.