ماجرای شکار سنجاب در چیتگر به کجا رسید؟

ماجرای شکار سنجاب در چیتگر به کجا رسید؟

به گزارش هیاهو، معاون خدمات شهرداری و محیط زیست شهرداری منطقه 22 درباره قطع 812 درخت در بوستان چیتگر و موضوع شکار سنجاب در این بوستان توضیح داد.

هیاهو در خبری نوشت:وی ادامه داد: البته براساس قوانین و مقررات و طبق ضوابط با آن ها رفتار شد و غیر از این مورد، دیگر شکارچی برای سنجاب در بوستان چیتگر نداشتیم.

فصیح درباره انتشار خبر دیگری مبنی بر خشکاندن برخی از درختان و شماره گذاری آن ها در بوستان چیتگر تصریح کرد: ابتدا باید به این موضوع اشاره کنم که این دغدغه مندی شهروندان نسبت به محیط پیرامونی و فضای سبز قابل تقدیر است حتی اگر نقد آن ها نابجا باشد، اما باز هم این موضوع قابل اهمیت است.

معاون خدمات شهرداری و محیط زیست شهرداری منطقه 22 با اشاره به “طرح چکش” اضافه کرد: در قالب این طرح، پوست درختانی که بیمار و خشک شده اند و به ترتیبی که قابل برگشت نباشند، کنده و شماره گذاری می شوند و این به آن معناست که این درختان بیمار هستند و باید قطع شوند و به جای آن ها درخت جدیدی کاشته شود.

وی ادامه داد: این نوع بیماری ها مسری است و می تواند به درختان دیگر انتقال پیدا کند و به همین جهت است که سازمان منابع طبیعی کشور، طرح چکش درختان را انجام می دهد.

فصیح با بیان اینکه بوستان چیتگر به لحاظ نگهداشت تنها در اختیار شهرداری تهران است، افزود: طرح چکش زدن درختان یک موضوع فنی است که در تمام جنگل ها انجام می شود و پوست درختان بیمار و خشک شده را کنده و شماره گذاری می کنند و حتی شاخ و برگ این درختان را نمی گذارند روی زمین بماند و آن ها را نیز جمع آوری می کنند چرا که پخش شاخ و برگ آن ها موجب سرایت بیماری می شود.

معاون خدمات شهرداری و محیط زیست شهرداری منطقه 22 اظهار کرد: پس از این مرحله و حذف درختان، به جای درختان بیمار، درختان جدیدی با توجه به شرایط محیط زیستی کاشته می شود.

فصیح با اشاره به اینکه پیشینه طرح چکش زدن درختان در بوستان چیتگر به سال 1401 بر می گردد، گفت: در آن مقطع 4 هزار و 700 درخت چکش زده شد و در سال 1402، 812 درخت حذف شد.

وی با اعلام این خبر که ان شاءالله سال جدید فضای بوستان و پارک چیتگر نسبت به سال گذشته تغییر خواهد کرد، افزود: ما بنا داریم درختانی با عمر 10 ساله جایگزین درختان بیمار و حذف شده در بوستان چیتگر کنیم و این موضوع بر اساس برنامه ریزی انجام می پذیرد.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماجرای شکار سنجاب در چیتگر به کجا رسید؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماجرای شکار سنجاب در چیتگر به کجا رسید؟"، کلیک کنید.