لاوروف: در آستانه درگیری بین قدرت های اتمی هستیم

لاوروف: در آستانه درگیری بین قدرت های اتمی هستیم

وزیر خارجه روسیه سرگیی لاوروف امروز دوشنبه هشدار داد که حمایت آمریکا، انگلیس و فرانسه از اوکراین خطرات راهبردی جدی شامل خطر تقابل مستقیم بین بزرگترین قدرت های هسته ای جهان را افزایش داده است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری هیاهو، ایالات متحده و ناتو شیفته ایده تحمیل شکست راهبردی به روسیه هستند و در چنین تقابلی خطراتی وجود دارد که می تواند به افزایش سطح خطر هسته ای منجر شود.

وزیر خارجه روسیه سرگیی لاوروف امروز دوشنبه این اظهارات را در سخنرانی ویدیویی خود خطاب به شرکت کنندگان در کنفرانس منع اشاعه مسکو بیان کرد.

لاوروف هشدار داد غربی ها به شکل خطرناکی روی لبه درگیری نظامی مستقم بین قدرت های هسته ای جهان در حال تلو تلو خوردن هستند که مملو از پیامد های فاجعه بار است.

سه کشور غربی دارای سلاح هسته ای آمریکا، انگلیس و فرانسه از آغاز درگیری ها در اوکراین مهم ترین حامیان کی یف بوده اند و روز شنبه مجلس نمایندگان آمریکا بسته 95 میلیارد دلاری شامل کمک نظامی 60 میلیارد دلاری به اوکراین را تصویب کرد.

لاوروف گفت: مایه نگرانی ویژه این واقعیت است که تروییکای کشور های هسته ای غربی از حامیان اصلی رژیم جنایتکار کی یف و آغازگر اصلی گام های تحریک آمیز مختلف هستند. شاهد خطرات راهبردی جدی هستیم که منجر به افزایش سطح خطر هسته ای می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لاوروف: در آستانه درگیری بین قدرت های اتمی هستیم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لاوروف: در آستانه درگیری بین قدرت های اتمی هستیم"، کلیک کنید.