قتل مشکوک ژنرال اسراییلی در مصر

قتل مشکوک ژنرال اسراییلی در مصر

به گزارش هیاهو؛ یک ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی در اسکندریه مصر به قتل رسیده است.

به گزارش هیاهو به نقل ازمرکز اطلاع رسانی فلسطین، یک ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی در اسکندریه مصر به قتل رسیده است. برخی منابع اعلام کردند که جوانی مصری در شهر اسکندریه یک (بازرگان) ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی را با سلاح سرد به قتل رسانده است.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد که یک بازرگان اسراییلی در شهر اسکندریه به قتل رسیده است.

شبکه عبری زبان کان هم اعلام کرد که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در مورد قتل این فرد اسراییلی تحقیق خواهد کرد.

این قتل مشکوک توصیف شده است.

از زمان طوفان الاقصی و سپس حمله رژیم صهیونیستی به غزه تا کنون برخی صهیونیست ها در مصر به قتل رسیده اند.

سال گذشته در مهرماه نیز یعنی دو هفته پس از آغاز جنگ علیه غزه، یک پلیس مصری با سلاح خود به سمت اسراییلی ها شلیک کرد و 6 اسراییلی را از پا درآورد.

از سوی دیگر همزمان با آغاز عملیات زمینی ارتش صهیونیستی علیه رفح؛ مصر نسبت به این اقدام رژیم صهیونیستی هشدار داده است. امروز صبح نیز وزارت خارجه مصر با صدور بیانیه ای هشدار داد که عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح سرنوشت تلاش های گسترده صورت گرفته برای رسیدن به آرامش پایدار در منطقه را تهدید می کند.

این بیانیه عملیات نظامی اسراییل در شهر فلسطینی رفح را محکوم و تاکید کرد که این تنش آفرینی خطرناک جان بیش از یک میلیون فلسطینی را تهدید می کند.

در سایه تداوم تهدیدات مقامات صهیونیست برای حمله به رفح در جنوبی ترین نقطه نوار غزه، رادیو ارتش رژیم اشغالگر دیروز دوشنبه اعلام کرد که ارتش این رژیم تخلیه حومه شرقی منطقه رفح را آغاز کرده است.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از ساکنان شهر رفح در منطقه شرقی آن می خواهیم فوراً آنجا را تخلیه کنند و به سمت منطقه المواصی بروند.

گروه های فلسطینی با هشدار درباره پیامدهای فاجعه بار انسانی هرگونه تجاوز زمینی رژیم اشغالگر به رفح که می تواند منجر به جنایت های شنیع دیگری علیه غیرنظامیان فلسطینی شود تاکید کردند که دولت آمریکا و جامعه غربی مسیول کامل هرگونه تجاوز زمینی اسراییل به شهر رفح هستند. اما مقاومت برای هرگونه سناریویی در تجاوزات مستمر رژیم اشغالگر به نوار غزه از جمله تهدید برای حمله زمینی به رفح در جنوب غزه آماده است.

همچنین در پی حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به بخش هایی از رفح (در جنوب نوار غزه، هم مرز با مصر) یک پژوهشگر مطرح مصری-آمریکایی در توییتی از انفعال ارتش مصر در برابر نقض حاکمیت این کشور توسط رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

«سام یوسف» تحلیلگر، پژوهشگر و نویسنده برجسته با انتشار یک پست در پلتفرم ایکس نوشت: حمله اسراییل به گذرگاه رفح یک شوک بزرگ برای تمام مصری ها بود.

وی افزود: ارتش اسراییل معاهده کمپ دیوید را به صورت آشکاری زیر پا گذاشته و در حال درگیری نزدیک گذرگاه رفح است. صهیونیست ها از محور فیلادلفیا عبور کرده اند. این در حالی است که ارتش مصر تاکنون در برابر نقض حاکمیت این کشور هیچ واکنشی نشان نداده است.

سام یوسف اضافه کرد: ارتش اسراییل در برابر چشمان همگان حاکمیت مصر را نقض کرد و تمام خبرگزاری ها این خبر را منتشر کردند. این واقعاً یک فاجعه است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قتل مشکوک ژنرال اسراییلی در مصر" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قتل مشکوک ژنرال اسراییلی در مصر"، کلیک کنید.