فهرست خودروهای برقی وارداتی در سامانه مشخص شد/ انتخاب یک خودرو از 6 مدل عرضه شده

فهرست خودروهای برقی وارداتی در سامانه مشخص شد/ انتخاب یک خودرو از 6 مدل عرضه شده

مدیر سامانه یکپارچه خودروها، ضمن تاکید بر اینکه سامانه، از امروز (یکشنبه) برای عرضه خودروهای برقی فعال خواهد شد، از عرضه شش خودروی برقی وارداتی در این مرحله برای متقاضیانی که طی مدت تعیین شده (از پنجشنبه هفته گذشته تا ساعت 13 روز چهارشنبه این هفته) اقدام به حساب وکالتی و مسدود کردن وجه 100 میلیون تومانی کرده اند، خبر داد.

مدیر سامانه یکپارچه خودروه در گفت وگو با هیاهو، ضمن تاکید بر اینکه سامانه، از امروز (یکشنبه) برای عرضه خودروهای برقی فعال خواهد شد، از عرضه شش خودروی برقی وارداتی شامل آیودی Q5، هوندا ENS1،   فولکس واگن ID4،  لونا، سیناگولد، جی سون در این مرحله برای متقاضیانی که طی مدت تعیین شده (از پنجشنبه هفته گذشته تا ساعت 13 روز چهارشنبه این هفته) اقدام به حساب وکالتی و مسدود کردن وجه 100 میلیون تومانی کرده اند، خبر داد.

با توجه به اینکه تا لحظه انتشار این گزارش هنوز، سامانه یکپارچه عرضه خودروهای برقی برای ثبت نام متقاضیان فعال نشده است، مهدی تقدسی، بر بازگشایی قطعی سایتِ سامانه در روز جاری (یکشنبه) برای ثبت نام متقاضیان تاکید کرد و از عرضه شش خودروی برقی وارد شده در این مرحله، خبر داد.

برای مشارکت در این طرح فروش خودروهای برقی، متقاضیان از روز پنجشنبه هفته گذشته (27 اردیبهشت ماه) این امکان فراهم شده که یکی از حساب های بانکی خود نزد شعب بانک های واجد شرایط را به نام خودرو برقی وارداتی وکالتی کرده و وجه 100 میلیون تومانی را در این حساب وکالتی خود مسدود کنند. متقاضیان برای این منظور تا ساعت 13 روز چهارشنبه (دوم خرداد ماه) می توانند برای ثبت نام خودروهای وارداتی، حساب خود را وکالتی و وجه مورد نظر را در آن بلوکه کنند.

پس از آن، متقاضیانی که برای حساب وکالتی اقدام کرده باشند از امروز (یکشنبه 30 اردیبهشت ماه) تا ساعت 23 و 59 دقیقه روز شنبه هفته آینده (پنجم خرداد ماه) فرصت دارند تا با مراجعه به سایت سامانه یکپارچه عرضه خودروهای واردتی به نشانی https://evauto.ir مراجعه کرده و از لیست محصولات عرضه شده؛ یک اولویت مورد نظر خود را انتخاب کنند.

شایان ذکر است که وجه مسدود شده در حساب وکالتی جهت ثبت نام اولیه، بایستی تا زمان اعلام نتایج قطعی و بارگذاری وضعیت تخصیص در پروفایل ثبت نام کنندگان، در حساب مذکور مسدود باقی بماند؛ برداشت وجه از این حساب به منزله ابطال ثبت نام تلقی خواهد شد.

البته قابل ذکر است که افتتاح حساب وکالتی و ثبت نام اولیه، به صورت قطعی، به منزله تخصیص خودرو نخواهد بود؛ چراکه تخصیص مطابق با میزان عرضه صورت خواهد گرفت.

گفتنی است که البته، اولین طرح فروش خودروهای برقی، نیمه اردیبهشت ماه و از طریق همان سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی و صرفاً برای ثبت نام کنندگان مرحله اول خودروهای وارداتی (اسفند ماه 1401) اجرایی شد که بیش از 600 درخواست برای خودروهای برقی ثبت شد.

همچنین شایان ذکر است که طبق اعلام رییس سازمان توسعه تجارت ایران، حدود 7000 الی 8000 خودروی وارداتی برقی آماده عرضه است.  

مهدی ضیغمی در گفت وگویی ضمن تاکید بر اینکه عرضه خودروهای برقی تسهیل شده و محدودیت هایی همچون صرف اشخاص حقیقی یا عدم پلاک انتظامی فعال که برای فروش خودروهای وارداتی بنزینی مطرح بوده، برای عرضه خودروهای برقی برداشته شده، اعلام کرده است که “شرکت های واردکننده خودرو برقی می توانند خارج از سامانه یکپارچه عرضه خودروهای برقی هم خودروی وارد شده را بفروشند، اما بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند در سامانه بفروشند تا نظارت بر روند بهتر باشد.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فهرست خودروهای برقی وارداتی در سامانه مشخص شد/ انتخاب یک خودرو از 6 مدل عرضه شده" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فهرست خودروهای برقی وارداتی در سامانه مشخص شد/ انتخاب یک خودرو از 6 مدل عرضه شده"، کلیک کنید.