فرایند واردات در مقابل صادرات غیر تسهیل شد – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

فرایند واردات در مقابل صادرات غیر تسهیل شد - خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار هیاهو، سامانه جامع تجارت در اطلاعیه ای اعلام کرد که در راستای تسهیل در فرآیند واگذاری ارز حاصل از صادرات به دیگران (واردات در مقابل صادرات غیر)، امکان ثبت آگهی در سامانه جامع تجارت فراهم است.

بدین ترتیب در چارچوب ضوابط، مقررات و دستورالعمل بازگشت ارز حاصل از صادرات، صادرکنندگان می توانند ارزهای حاصل از صادرات خود را در قالب «آگهی» در سامانه جامع تجارت به ثبت رسانده و واردکنندگانی که متقاضی استفاده از این ارزها هستند، آگهی ها را مشاهده کرده و با صادرکننده مربوطه، وارد مذاکره شوند.

ثبت آگهی الزامی نبوده و صرفاً جهت تسهیل در برقراری ارتباط میان صادرکنندگان و واردکنندگان مورد استفاده قرار می گیرد و ایفای تعهد بازگشت ارز حاصل از صادرات بر اساس روش فوق، منوط به ثبت پروانه های صادراتی توسط بانک عامل واردکننده و طی کردن کامل فرآیند است.

گفتنی است روش واردات در مقابل صادرات غیر یا همان واگذاری پروانه صادراتی، سه بازیگر اصلی دارد که شامل صادرکننده، واردکننده و بانک عامل می شود؛ در این روش دو مرحله توسط صادرکننده، 6 مرحله توسط واردکننده و 6 مرحله نیز از سوی بانک مرکزی طی می شود. فرآیند واردات در مقابل صادرات غیر با «ارایه پروانه صادراتی به سایر واردکنندگان» آغاز می شود.

برای مشاهده راهنمای ایجاد آگهی واگذاری ارز پروانه صادراتی اینجا کلیک کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرایند واردات در مقابل صادرات غیر تسهیل شد – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرایند واردات در مقابل صادرات غیر تسهیل شد – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.