ظهره وند: شورای حکام به دنبال اثرگذاری بر انتخابات ایران است

ظهره وند: شورای حکام به دنبال اثرگذاری بر انتخابات ایران است

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: سناریوی تکراری غرب برای محدودیت در فعالیت هسته ای ایران درحالی در دو دهه اخیر دنبال می شود که این سناریو در ایام انتخابات شدت بیشتری پیدا کرده است تا به نوعی پشتیبان جریانی در ایران باشد که طرفدار برجام و مذاکره با غربی ها هستند.

ابوالفضل ظهره وند نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با هیاهو درباره ارایه پیش نویس قطعنامه علیه ایران توسط سه کشور اروپایی اظهار داشت: سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در اقدامی غیرسازنده، پیش نویس قطعنامه ای را به شورای حکام ارایه کرده اند که در آن ضمن تکرار ادعاها علیه برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان، تعاملات گسترده و رو به جلو میان آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران را نادیده گرفته و درخواست ها برای افزایش همکاری های دو طرف را تکرار کرده است. اهداف این سه کشور خیلی روشن است و در راستای همان سناریویی است که آمریکایی ها طراحی کرده اند؛ یعنی به دنبال ایجاد یک فشار روانی بر ایران هستند تا با طرح این موضوع که ایرانی ها نتوانستند غرب را در مسایل هسته ای متقاعد کنند، خواستار افزایش فشار بر ایران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری شوند.

وی ادامه داد: اما عدم دخالت آمریکایی ها در این موضوع بسیار جالب است و مسیولیت کار را به ظاهر بر عهده سه کشور اروپایی قرار داده اند. سناریوی تکراری غرب برای محدودیت در فعالیت هسته ای ایران درحالی در دو دهه اخیر دنبال می شود که این سناریو در ایام انتخابات شدت بیشتری پیدا کرده است تا به نوعی پشتیبان جریانی در ایران باشد که طرفدار برجام و مذاکره با غربی ها هستند و این در واقع یک طرح و توطیه آمریکایی – انگلیسی است.

ظهره وند در پایان با اشاره به این که ایران همواره در بحث هسته ای مسیر خود را رفته است و ادعاهای برساخته غربی ها نمی تواند خللی در فعالیت های هسته ای کشورمان ایجاد کند، گفت این غربی ها بودند که در ابتدا از برجام خارج شدند و حالا برای مذاکره و برگشت به توافقات هسته ای آنان باید پیش قدم شوند. از سوی دیگر میزان و سطح غنی سازی اورانیوم در هیچ کجای اساسنامه آژانس نیامده است و این نگرانی های دروغین آژانس بین المللی انرژی اتمی و کشورهای غربی هیچ ارزشی برای جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ظهره وند: شورای حکام به دنبال اثرگذاری بر انتخابات ایران است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ظهره وند: شورای حکام به دنبال اثرگذاری بر انتخابات ایران است"، کلیک کنید.