سازمان محیط زیست درباره قطع درختان در پارک قیطریه اطلاعیه داد

سازمان محیط زیست درباره قطع درختان در پارک قیطریه اطلاعیه داد

به گزارش هیاهو،در روزهای اخیر خبری با عنوان «سند قطع درختان پارک قیطریه توسط شهرداری» در یکی از سایت های خبری منتشر شده که در پیوست آن نامه ای از معاونت شهرسازی و معماری با موضوع مسجد در منطقه قیطریه آمده است.
هیاهو در خبری نوشت:فارغ از اینکه تصویر این نامه بدون شماره نامه منتشر شده است و امکان پیگیری ادعای مطرح شده توسط این رسانه را ناممکن می کند و در واقع سندی غیرحرفه ای در عالم رسانه محسوب می شود، لازم به توضیح است در متن این نامه هیچ اشاره ای به قطع شدن درختان در پارک قیطریه نشده و سوال اصلی در مورد این گزارش جهت دار و مغرضانه این است که ادعای دسترسی به اسنادی در مورد قطع درختان در پارک قیطریه استنباط نگارنده این گزارش مغرضانه از کدام گزاره در درون این نامه است؟
از این رو و برای تنویر افکار عمومی و آسودگی خاطر دوستداران محیط زیست و طبیعت شهر تهران، روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست اعلام می دارد که پیرو مطالبه برخی از دوستداران محیط زیست و مردم شهر تهران و مطابق گزارشات واصله به سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست طی دستوری از اداره کل محیط زیست استان تهران خواست تا گزارشی را با موضوع «گزارش قطع و جابه جایی درختان در پارک های جنگلی، اراضی درختکاری شده و فضاهای سبز شهری تهران» در مورد 5 نقطه از شهر تهران تهیه کنند.
این گزارش که در تاریخ 24 اردیبهشت امسال تهیه شده است در بند مربوط به قطع درختان در پارک قیطریه به صراحت اعلام می دارد که «بر اساس گزارش واصله هیچ گونه درختی در محدوده پارک موصوف قطع نشده است ولی حدود 2 هزار متر مربع از فضای داخلی پارک حصارکشی شده که در این محدوده نیز اثری از قطع درختان مشاهده نشده است.»
لذا استفاده از کلماتی همچون «همدست و هم سفره دروغ پردازان» نه تنها تناسبی با واقعیت ندارد بلکه به دور از آداب، اخلاق و شان رسانه های داخلی و تنها گزارشی غیرحرفه ای، غیرمستند و کذب محسوب می شود که اعتماد افکار عمومی را به رسانه های داخل کشور کاهش می دهد.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان محیط زیست درباره قطع درختان در پارک قیطریه اطلاعیه داد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان محیط زیست درباره قطع درختان در پارک قیطریه اطلاعیه داد"، کلیک کنید.