رییس مجمع عمومی سازمان ملل: حمله اسراییل به رفح من را وحشت زده کرد

رییس مجمع عمومی سازمان ملل: حمله اسراییل به رفح من را وحشت زده کرد

رییس مجمع عمومی سازمان ملل به جمع مقام هایی که حمله یکشنبه رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان در رفح را محکوم کردند پیوسته و گفت مشاهده این حمله او را «وحشت زده» کرده است.

به گزارش هیاهو، حمله روز یک شنبه رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان فلسطینی در رفح، دست کم 45 شهید که اغلب زن و کودک بودند و نزدیک به 250 زخمی بر جای گذاشت. دفتر رسانه های دولتی مستقر در غزه اعلام کرد که این حمله در نزدیکی پایگاه لجستیکی آژانس سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) رخ داده است.

به گزارش «خبرگزاری آناتولی»، چندین مقام ارشد سازمان ملل شامل رییس مجمع عمومی، رییس یونیسف و معاون امور اضطراری و بشردوستانه دبیرکل سازمان ملل این حمله را محکوم کردند.

 «دنیس فرانسیس»، رییس مجمع عمومی سازمان ملل با محکوم کردن این حمله گفت که از حملات رژیم صهیونیستی به شهر رفح «وحشت زده» است.

او خاطرنشان کرد: «در این شهر هیچ مکان امنی برای غیرنظامیان باقی نمانده است.»

فرانسیس از رژیم صهیونیستی خواست به دستورات دیوان بین المللی دادگستری و قوانین بشردوستانه بین المللی پایبند باشد و عملیات های خود در غزه را متوقف کند.

«کاترین راسل»، مدیر صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نیز در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: «تصاویر کودکان سوخته و بیرون آمدن خانواده ها از چادرهای بمباران شده در شهر رفح همه ما را شوک زده می کند. گزارش ها درباره کشتن کودکانی که در چادرهای موقت پناه گرفته بودند خلاف وجدان است. ما بیش از هفت ماه است شاهد تراژدی که منجر به کشته یا مجروح شدن هزاران کودک شده است بوده ایم.»

راسل خواستار برقراری آتش بس فوری در غزه، آزاد شدن بی قید و شرط همه اسرا و «پایان کشتار بی رحمانه کودکان» شد.

در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از هفتم اکتبر تاکنون بیش از 36 هزار فلسطینی جان خود را از دست داده اند که بیش از نیمی از آنها را کودکان تشکیل می دهند.

حمله شامگاه یکشنبه به رفح در حالی انجام گرفت که پیشتر دیوان بین المللی دادگستری به اسراییل دستور داد تا حملات خود به رفح را متوقف کند، جایی که بیش از یک میلیون فلسطینی در آن پناه گرفته اند.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییس مجمع عمومی سازمان ملل: حمله اسراییل به رفح من را وحشت زده کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییس مجمع عمومی سازمان ملل: حمله اسراییل به رفح من را وحشت زده کرد"، کلیک کنید.