رونمایی برنامه 19 میلیارد دلاری کره جنوبی برای تراشه سازی

رونمایی برنامه 19 میلیارد دلاری کره جنوبی برای تراشه سازی

کره جنوبی در اقدامی که به رقابت پذیری شرکت های سامسونگ و اس کی هاینیکس کمک می کند، از بسته 19 میلیارد دلاری مشوقهایی برای تقویت بخش تراشه خود رونمایی کرد.

به گزارش هیاهو، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد برنامه 26 تریلیون وون شامل 17 تریلیون وون حمایت مالی برای سرمایه گذاری های خاص و همچنین مشوقهای مالیاتی است. این مبلغ بیش از دو برابر 10 تریلیون وونی است که چوی سانگ موک، وزیر دارایی کمتر از دو هفته قبل، پیشنهاد کرده بود.

پس از انتشار این خبر، سهام سامسونگ کاهش 1.4 درصدی در معاملات بازار سیول را معکوس کرد. سهام سایر شرکت های حوزه نیمه رسانا در آسیا در واکنش به گزارش مالی شرکت انویدیا، افزایش یافت. سهام اس کی هاینیکس، پس از انتشار این خبر، سه درصد صعود کرد.

این برنامه عظیم به دنبال درخواست ها برای حمایت از صنعت تراشه داخلی صورت می گیرد. در سطح جهانی، دولت ها از آمریکا گرفته تا چین، میلیاردها دلار برای جذب و پیشبرد پروژه های تولیدی توسط شرکت هایی نظیر TSMC  تایوان و اینتل هزینه می کنند. با تشدید تنش ها میان پکن و واشنگتن که تهدیدی برای زنجیره تامین جهانی قطعات حیاتی بکار رفته در دستگاههای مدرن و نظامی است، هزینه جهانی برای توسعه صنعت تراشه، شتاب می گیرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کره جنوبی که بزرگ ترین تولیدکننده تراشه های حافظه در جهان است، همواره، شرکت های خصوصی نظیر سامسونگ و اس کی هاینیکس را برای هدایت تلاش های سرمایه گذاری، ترجیح داده است. اما سیول اکنون نقش فعال تری را ایفا می کند و برنامه هایی را برای ایجاد یک مجموعه بزرگ از کارخانه های تولید تراشه در خارج از سیول در دست اجرا دارد.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی برنامه 19 میلیارد دلاری کره جنوبی برای تراشه سازی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی برنامه 19 میلیارد دلاری کره جنوبی برای تراشه سازی"، کلیک کنید.