روایت خانم شاعر از رییس جمهور شهید

روایت خانم شاعر از رییس جمهور شهید

آفتاب نیوز :

مستشار نظامی با اشاره به آیین اختتامیه روز کتاب و کتابداری که سال 1402 در تالار وحدت برگزار شده است و آیت الله سیدابراهیم رییسی در آن حضور داشت، گفت: کمتر برای ما پیش آمده بود که مقامی در حد ریاست جمهوری در این اختتامیه حضور داشته باشد، او به امر مطالعه و کتاب خوانی توجه خاصی داشت.

کاش توفیق داشتم و خلاف همه که توقعی از او دارند، می توانستم تشکر کنم، زیرا می دیدم که شبانه روزی در میدان هستند

شاعر مجموعه «سخت است قلم باشی و دلتنگ نباشی» با بیان اینکه آخرین بار در ماه رمضان توانست شهید رییسی را ببیند، ادامه داد: در این برنامه توفیق صحبت با رییس جمهور حاصل نشد، زیرا هنرمندان پیشکسوت هم در آن مراسم حضور داشتند به ویژه طیف وسیعی از هنرمندان به این برنامه دعوت شده بودند و برخی برای نخستین بار بود که دیداری با ریاست جمهوری داشتند. در این آیین صبر و تحمل آیت الله رییسی ستودنی بود.

وی افزود: دوست داشتم، توفیق داشتم و خلاف همه که توقعی از او دارند، می توانستم تشکر کنم، زیرا می دیدم که شبانه روزی در میدان هستند و هیچ وقت او را پشت میز ندیدیم. خواستم در این مراسم به او خدا قوت بگویم و از او تشکر کنم، همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم به صورت مداوم در حال رسیدگی به حال هنرمندان و انجام سفر های استانی هستند و در برنامه ها و جلسات حضور فعال دارند.

مستشارنظامی با تاکید بر اینکه در فعالیت 20 ساله هنری که داشته، کمتر تجربه دیدار حتی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در جلسات داشت، ادامه داد:، اما دراین دوره متفاوت بود، این دولت رییس جمهور هم به مسایل فرهنگی اهتمام نشان می دادند، در برنامه های مهم فرهنگی حضور فعال داشتند و توجه و و علاقه قلبی شان کاملا احساس می شد.

در تاریخ باقی خواهد ماند که یک رییس جمهور در حال خدمت به مردم به شهادت نایل شد

نویسنده کتاب «چمدانت چه قدر جا دارد» افزود: این فقدان برای ما دردناک است و نمی توانیم جای خالی او را بپذیریم؛ جایگاه آیت الله رییسی در دل و قلب های ما جاودان است. در تاریخ باقی خواهد ماند که رییس جمهوری در حال خدمت به مردم به شهادت نایل شد، همیشه هم در دورافتاده ترین نقاط کشور حضور داشت.

این بانوی شاعر با بیان یکی دیگر از خاطراتی که با شهید جمهور داشت، توضیح داد: یک روز قرار بود برای برنامه ای به استان البرز تشریف بیاورند، متوجه شدیم که به روسیه سفر کرده بود، اما صبح مستقیم از مسکو به البرز آمد و برنامه را لغو نکرد. برای ما که ساکن استان البرز هستیم، این اقدام ارزشمند بود. در این روز به نقاط دور افتاده البرز رفت و چند پروژه را افتتاح کرد و طرح مسکن برای مردم کم برخوردار راه اندازی کرد. او نمونه تلاش و خدمت و مدیر تراز انقلاب اسلامی بود.

مستشارنظامی همچنین خاطره ای از حضور حسین امیرعبداللهیان در سی وپنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تعریف کرد و گفت: آقای امیرعبداللهیان را برای اولین و آخرین بار در نمایشگاه کتاب دیدم، در غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور هر روز محفل ادبی برگزار می کردیم، روزی که محفلی بین الملل داشتیم و شاعرانی از یمن، فلسطین و دیگر کشور ها مهمان ما بودند، همان روز آقای امیرعبداللهیان مهمان غرفه ما شدند.

این شاعر ادامه داد: آنقدر متواضع بود که در ردیف دوم نشست و خواست به شعرخوانی ادامه بدهیم و برنامه ویژه تری برای آن ها تدارک نبینیم. متواضعانه به شعر های ما گوش داد و با شاعران گفتگو کرد شاعران کتاب هایشان را به او اهدا کردند. یک خانم نابینایی که مهمان ما بودند و کتابی را به انگلیسی ترجمه کرده بود از او درباره آثارشان پرس وجو کردند او نمونه عزت و اقتدار، با دوستان مهربان و با دشمنان محکم بود. فقدان او برای ما مساله دردناکی است. البته فقدان همه عزیزانی که در این حادثه جان خود را از دست دادند، اما این دو عزیز را از نزدیک دیده بودم.

آیت الله سید ابراهیم رییسی خادم الرضا (ع)، هشتمین رییس جمهور اسلامی ایران عصر یکشنبه (30 اردیبهشت 1403) در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و به همراه تمام همراهان، همزمان با شب ولادت امام ریوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمد.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم، نماینده، ولی فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رییس جمهور و تعدادی از محافظان و خدمه بالگرد، از سرنشینان بالگرد حامل رییس جمهوری بودند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روایت خانم شاعر از رییس جمهور شهید" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روایت خانم شاعر از رییس جمهور شهید"، کلیک کنید.