رمان نویسنده ایرانی درباره جنگ جهانی دوم در اروپا!

رمان نویسنده ایرانی درباره جنگ جهانی دوم در اروپا!

رمان «پرواز قو» نوشته مرتضی نیکو راهی بازار کتاب شده است.

به گزارش هیاهو، این رمان در 569 صفحه با شمارگان 220 نسخه و قیمت 470 هزارتومان در انتشارات مروارید منتشر شده است.

نویسنده در ابتدای رمان نوشته است: «شاید شگفت آور باشد که چرا یک ایرانی کتابی درباره جنگ جهانی دوم در اروپا نوشته است. انگیزه نگارش این رمان به مکاشفه ای در یک روز تابستانی 1384 برمی گردد. در این رویا جسد آدولف هیتلر را بر سکوی مرتفعی دیدم که آتش از آن زبانه می کشید، همین و بس. سه سال بعد علاقه مند شدم که داستان کوتاهی درباره آن مکاشفه بنویسم، اما مگر می شد درباره یکی از مشهورترین شخصیت های تاریخ، تنها داستانی کوتاه نوشت! و اینچنین شد که در تکاملی تدریجی، داستانم به رمانی بلند تبدیل شد. هرچند این رمان تماما بافته خیالم است اما در هنگام نگارش کتاب برای تکیه بر تاریخ دقیق بعضی حوادث به کتاب های «سقوط برلین و استالینگراد» نوشته آنتونی بیور و اِوا بروان: «زندگی با هیتلر» اثر خانم هایکه گورته ماکر مراجعه می کردم. ناگفته نماند که در برانگیختن خیال و داستان پردازی ام مشاهده مجموعه ای از عکس ها و فیلم های قدیمی نیز برایم بسیار تداعی بخش بوده است. و مهم تر از هر چیز همسرم که در نگارش اثر نقش بسیاری داشت.»

 در نوشته پشت جلد کتاب نیزآمده است: آرتور شیمل، شخصیت اول رمان، یک مربی باله آلمانی است که بخشی از زندگی اش با حوادث سال های پایانی جنگ جهانی دوم مرتبط می شود و با طیفی از وقایع و حوادث گوناگون، آمیخته با شور و شیدایی، حیرت و بی تابی، شادی و اندوه، و عشق و نفرت در کوهستان های آلپ، و خیابان های مونیخ و برلین در سال های 1944-1945 تداوم می یابد. «پرواز قو» رمان پُر راز و رمز و جسورانه ای درباره جهان غرب است که نویسنده ای ایرانی بیش از یک دهه صرف نوشتن آن کرده است.

«آن شب دوباره از تونل های باریک و پله های زیاد پایین رفتند، از دهلیزها و دوراهی ها گذشتند و به درِ آهنی اتاق بایگانی رسیدند. موقع پایین رفتن، یوآخیم از او خواست تا مسیر را خوب به خاطر بسپارد چراکه شاید در نوبت بعد مجبور باشد خودش به تنهایی آن مسیر را طی کند.»

 پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رمان نویسنده ایرانی درباره جنگ جهانی دوم در اروپا!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رمان نویسنده ایرانی درباره جنگ جهانی دوم در اروپا!"، کلیک کنید.