رفع مشکلات کلی واحدهای صنعتی نقش بسزایی در افزایش اعتماد عمومی جامعه دارد

رفع مشکلات کلی واحدهای صنعتی نقش بسزایی در افزایش اعتماد عمومی جامعه دارد

به گزارش خبرگزاری هیاهو استان سمنان ، در این نشست حجت الاسلام علی اکبر رشید زاده بازرس کل، محمدرضا باقری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی، مهدی بندرآبادی فرماندار دامغان، یادگار احمدی مدیرکل صمت استان و حدود 60 مدیر صنایع مستقر در شهرک صنعتی دامغان و نواحی صنعتی دیباج، صیدآباد و تویه دروار حضور دارند.

این نشست در راستای تحقق شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» و به منظور بررسی وضعیت واحدهای تولیدی و صنعتی و رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان مستقر در شهرستان دامغان شامل شهرک صنعتی دامغان، صیدآباد، تویه دروار و دیباج برگزار شد.

در نشست بررسی مشکلات صنایع دامغان ،حجت الاسلام علی اکبر رشیدزاده بازرس کل استان سمنان با اشاره به لزوم حضور مسیولان در بین مردم، بیان کرد: دستگاه های متولی بخش صنعت تکریم ارباب رجوع و دیدار چهره به چهره با صنعتگران،تولیدکنندگان و کارآفرینان را مورد تاکید قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه در سفرهای مسیولان نظارتی سعی در گره گشایی از مشکلات مردم است، افزود: یکی از اهداف سفرهای استانی، تحقق شعار سال است و با وجود اینکه مهمترین وظیفه برای تحقق شعار سال برعهده دولت بوده و ما نقش پشتیبان را ایفا می کنیم اما بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب علاوه بر وظایف اصلی به میدان آمده و به دولت کمک می کنیم.

رشیدزاده تصریح کرد: اعتقاد ما براین است همه مسوولان باید به فرمان مقام معظم رهبری عمل کنند و در چارچوب قانون و با لحاظ پیوست تحلیلی مباحث را به نفع تولیدکنندگان و صنعتگران دنبال کنند.

بازرس کل استان سمنان تاکید کرد: مسوولان استانی و شهرستانی از صراحت لهجه صنعتگران در بیان دغدغه ها گلایمند نشوند و با سعه صدر با مسایل برخورد و آن ها در مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهند.

وی به مباحث مطرح شده در این نشست اشاره و بیان کرد: دستگاه های متولی طبق قوانین پیش بینی شده خسارات ناشی از قطعی برق و گاز را به تولیدکنندگان و صنعتگران پرداخت کنند.

رشیدزاده به احصا مطالبات صنایع و بررسی با حضور مدیران واحدها، گفت: رفع مشکلات کلی واحدهای صنعتی نقش بسزایی در افزایش اعتماد عمومی جامعه دارد.

بازرس کل استان سمنان با بیان اینکه صنایع مشکلاتی نظیر تامین نیروی انسانی، ارز، تسهیلات و … دارند، یادآور شد: صنعتگران نباید درگیر مسایلی همچون تامین روشنایی معابر در شهرک ها و نواحی صنعتی باشند.

وی بیان کرد: در سازمان بازرسی استان سمنان یک دفتر ویژه حمایت از تولید تشکیل شده و مانند سنوات گدشته از واحدهای صنعتی بی شماری بازدید بعمل آمد.

رشیدزاده اظهارداشت: سازمان بازرسی استان سمنان به مشکلات حدود 20 واحد صنعتی و تولیدی ورود پیدا کرد و در حد توان مشکل این واحدها برطرف و همچنین مسایل برخی صنایع در خصوص مباحث نقدینگی رفع شد.

*** باقری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان:

پروژه عمرانی انتقال 20 لیتر بر ثانیه فاضلاب شهری به شهرک صنعتی دامغان در حال اجراست

باقری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان در این نشست با ارایه آمار از شهرک و نواحی صنعتی شهرستان دامغان، افزود: شهرک صنعتی 563 هکتار، نواحی صنعتی دیباج 30 هکتار، صیدآباد 54 هکتار و تویه دروار 45 هکتار اراضی در اختیار دارد.

وی بیان کرد: در مجموع 253 قرارداد حق انتفاع واگذاری اراضی با سرمایه گذاران در این مناطق منعقد شده است.

باقری تصریح کرد:با عقد قرارداد شرکت شهرک ها با شرکت آبفا، پروژه عمرانی انتقال 20 لیتر بر ثانیه فاضلاب شهری به شهرک صنعتی دامغان به منظور مصرف در بخش صنعت و آبیاری فضای سبز در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد: همکاری و هماهنگی مساعدی بین مجموعه فرمانداری و شرکت شهرک های صنعتی وجود دارد.

همچنین مهدی بندرآبادی فرماندار دامغان در نشست بررسی مشکلات واحدهای صنعتی این شهرستان گفت: دولت سیزدهم در حوزه مسکن، مناطق روستایی و بخش صنعت اقدامات مطلوبی انجام داده است.

وی افزود: حضور مدیران دستگاه های نظارتی و اجرایی استان در شهرستان دامغان به لحاظ خل و فصل مشکلات و مطالبات حایز اهمیت است.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رفع مشکلات کلی واحدهای صنعتی نقش بسزایی در افزایش اعتماد عمومی جامعه دارد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رفع مشکلات کلی واحدهای صنعتی نقش بسزایی در افزایش اعتماد عمومی جامعه دارد"، کلیک کنید.