راهی که برای خدمتگزاری نیمه تمام ماند

هیاهو/چهارمحال و بختیاری ایران این روزها داغدار یکی از خدمتگزاران صدیق خود است، خدمتگزاری که در راه خدمت به مردمش به درجه رفیع شهادت نایل آمد، آیت الله رییسی با حساسیت و انگیزه ای قوی، به منظور محرومیت زدایی از چهارمحال و بختیاری تلاش های بزرگی را آغاز کرد، اما راهش نیمه تمام ماند.

به گزارش هیاهو، خدمت واژه غریبی است که شاید مصادیق آن را نتوان دقیق عنوان کرد، در دل شب و روز خدمتگزارانی هستند که چون ستاره در مناطق محروم می درخشند، آن ها با دستانی پر از هیاهو و دل هایی سرشار از امید، به خدمت رسانی به محرومان می پردازند.

خدمات آن ها، نه تنها نیازهای اساسی را برآورده می کند، بلکه روحیه جامعه را نیز تقویت کرده و الهام بخش است، این خدمتگزاران با هر عمل نیک، پیامی از عشق و انسانیت را به جهانیان می فرستند و نشان می دهند که نور امید همیشه می تواند در تاریک ترین گوشه ها بدرخشد.

 این روزها ایران داغدار یکی از خدمتگزاران صدیق خود است، خدمتگزاری که در راه خدمت به مردمش به درجه رفیع شهادت نایل شد، آیت الله رییسی با حساسیت و انگیزه ای قوی، به منظور محرومیت زدایی از چهارمحال و بختیاری، تلاش های بزرگی را آغاز کرد، اقدامات جهادی ایشان نه تنها به توسعه اقتصادی و اجتماعی این منطقه کمک کرد، بلکه به تقویت اراده مردم و ایجاد امید و انگیزه در دل های مردم این استان به ویژه در مناطق محروم نیز می انجامد، این تلاش ها، استانمان را هم چون نوری در تاریکی، به سوی روشنایی و پیشرفت هدایت کرد، اما راهش برای خدمتگزاری نیمه تمام ماند.

شهید آیت الله رییسی، به عنوان یک شخصیت پرتلاش و خستگی ناپذیر در کسوت ریاست جمهوری در خردادماه 1402 و آبان ماه 1402 به چهارمحال و بختیاری سفر کرد که پس از این سفرها در مناطق مختلف این استان، تلاش های بزرگی برای محرومیت زدایی آغاز شد.

راهی که برای خدمتگزاری نیمه تمام ماند!

شهید آیت الله رییسی با تلاش های شبانه روزی و جهادی، به صورت دغدغه مند مشکلات مردم را دنبال می کرد و به حقیقت به عنوان سیدالشهدای خدمت شناخته می شود، اقدامات ایشان در تامین آب پایدار نیز از مهم ترین یادگارها و خدمات خادم الرضا برای مردم چهارمحال و بختیاری به شمار می آید.

در این گزارش تلاش خواهیم کرد بخشی از خدمات دولت سیزدهم به ریاست شهید آیت الله رییسی را به بیان کنیم، قطعا قلم از بیان تمامی اقدامات قاصر است.

طبق گزارش اولیه منتشر شده از سفر ریاست جمهوری به استان، این سفر دارای 208 مصوبه بود که برای این مصوبات بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان اعتبار نقدی در قالب تسهیلات و اعتبار برای پروژه های نقدی اختصاص یافت که به ترتیب مصوبات دستگاه های اجرایی با میزان اعتبار تخصیص یافته بدین شرح است.

وزارت آموزش و پرورش پنج توافق با اعتبار 210 میلیارد تومان، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دو توافق با تامین اعتبار از محل طرح مولدسازی، وزارت اقتصاد و دارایی یک توافق و بدون اعتبار مصوب، وزارت دادگستری سه توافق با 35 میلیارد تومان، وزارت درمان و آموزش پزشکی 12 توافق با 865 میلیارد تومان، صندوق کارآفرینی امید دو توافق با 75 تومان تسهیلات، بانک مرکزی دو توافق با 7874 میلیارد تومان تسهیلات، سازمان زندانها و اقدامات تامینی سه توافق با 60 میلیارد تومان، جمعیت هلال احمر پنج توافق با 76 میلیارد تومان اعتبار، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) هشت توافق با 5.3 میلیارد تومان اعتبار و 600 میلیارد تومان تسهیلات، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهار توافق با 140 میلیارد تومان اعتبار، بنیاد شهید و امور ایثارگران پنج توافق با 66 میلیارد تومان اعتبار، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با سه توافق و 65 میلیارد تومان اعتبار، کمیته امداد امام خمینی(ره) 11 توافق با 30 میلیارد تومان اعتبار و 700 میلیارد تومان تسهیلات، معاونت زنان و امور خانواده استانداری شش توافق با 25 میلیارد تومان اعتبار، معاونت علمی و فناوری هفت توافق با 93 میلیارد و 500 میلیون اعتبار، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی 14 توافق با 83 میلیارد تومان اعتبار نقدی و 13 میلیارد تومان تسهیلات، وزارت نیرو 14 توافق با 2095 میلیارد تومان اعتبار، وزارت ورزش و جوانان چهار توافق با 140 میلیارد تومان اعتبار، سازمان حفاظت از محیط زیست سه توافق با 30 میلیارد تومان اعتبار، وزارت فرهنگ و ارشاد دو توافق با 170 میلیارد تومان اعتبار، وزارت کشور هشت توافق با 24 میلیارد تومان اعتبار، وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یک توافق با 120 میلیارد تومان اعتبار، وزارت نفت 13 توافق با 224 میلیارد تومان، وزارت صنعت، معدن و تجارت چهار توافق با 173 میلیارد تومان، صدا و سیمای جمهوری اسلامی سه توافق با 58 میلیارد تومان، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 14 توافق با 156 میلیارد تومان اعتبار، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 9 توافق با 143 میلیارد تومان اعتبار، وزارت جهاد کشاورزی 25 توافق با 2000 میلیارد تومان اعتبار، وزارت راه و شهرسازی 15 توافق با 3900 میلیارد تومان اعتبار از جمله دستگاه ها و نهادهایی بودند که در سفر ریاست جمهوری برای طرح های آن ها مصوبه داشتیم.

راهی که برای خدمتگزاری نیمه تمام ماند!

سفر دوم ریاست جمهوری به چهارمحال و بختیاری نیز برکات فراوانی داشت و تمرکز هیات دولت در این سفر پیگیری اجرای مصوبات سفر اول، جذب سرمایه گذار و افتتاح طرح های تکمیل شده بود.

بهره برداری از 4000 واحد نهضت ملی مسکن، افتتاح طرح های آبرسانی از جمله طرح آبرسانی به نیمی از جمعیت استان( بن به بروجن) ، افتتاح آبگیر و سد باباحیدر، افتتاح طرح های عمرانی و جاده ای و همچنین آبرسانی به 117 روستا از برنامه های رییس جمهور در این استان در سفر دوم بود.

راهی که برای خدمتگزاری نیمه تمام ماند!

اختصاص اعتبار بی نظیر به زیرساخت های چهارمحال و بختیاری در سفر دوم شهید آیت الله رییسی به چهارمحال و بختیاری

در دور دوم سفر دولت مردمی شهید آیت الله رییسی به این چهارمحال و بختیاری 11 هزار میلیارد تومان اعتبار به حوزه های عمرانی اختصاص داده شد.

تکمیل راه آهن مبارکه- سفیددشت به شهرکرد از دیگر مصوبات دور دوم سفر آیت رییسی به چهارمحال و بختیاری در حوزه زیر ساخت بود.

 به برکت سفر اول آیت الله رییسی به چهارمحال و بختیاری در مجموع 13 همت مصوبه تصمیم گیری شده بود که تا سفر دوم بیش از 6 هزار و 170 میلیارد تومان به استان پرداخت شده بود.

در حوزه آبرسانی، احداث سدها، تصفیه خانه ، خطوط انتقال آب و آبگیرها اقدامات جدی پس از سفر ریاست جمهور دولت سیزدهم آغاز و در این راستا مشکل آب شرب 65 درصد از مردم استان حل و فصل شد.

همچنین در این سفر مقرر شد 2 پتروشیمی در چهارمحال و بختیاری اجرایی و عملیاتی شود و به زودی عملیات اجرایی پتروشیمی بروجن و مراحل اخذ مجوز و اقدامات اجرایی پالایشگاه 35هزار بشکه ای نیز آغاز شود.

راهی که برای خدمتگزاری نیمه تمام ماند!

تشکیل ستاد استان های زاگرس نشین در سفر دوم هیات دولت به بام ایران

پیشنهاد تشکیل ستاد توسعه استان های زاگرس نشین از سوی استاندار چهارمحال و بختیاری در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور آیت الله رییسی- رییس جمهور شهید مطرح و آیت الله رییسی دستور بررسی تشکیل این ستاد را صادر کرد.

تشکیل ستاد توسعه استان های زاگرس نشین افزایش بهره وری سرمایه گذاری را به دنبال دارد و می تواند کمک بزرگی به برطرف کردن مشکلات این استان ها داشته باشد.

توسعه  کارخانه نساجی حجاب شهرکرد

کارخانه حجاب شهرکرد تنها تولیدکننده چادر مشکی در کشور است، در سفر دوم هیات دولت به چهارمحال و بختیاری آیت الله رییسی از خط تولید این کارخانه بازدید کرد، توسعه کارخانه حجاب شهرکرد در 2 فاز از جمله مصوبه های دور سفر رییس جمهور به این استان بود و مقرر شد در فاز نخست تولید این شرکت از 10 میلیون باید به 16 میلیون و در فاز دوم باید به 26 میلیون متر با 6 میلیون یورو برسد.

 طرح های راه سازی پس از سفر آیت الله رییسی به بام ایران روی غلتک افتاد

در سفر آیت الله رییسی به چهارمحال و بختیاری 3 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار به حوزه راه اختصاص داده شد که مقرر شده بود در سال نخست یک هزار و 600 میلیارد تومان آن جذب شود.

در حال حاضر 13 پروژه فعال راه سازی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که دارای اعتبار ملی هستند، در حال حاضر چهارخطه شدن تمام راه های شریانی در دست احداث است که می توان به محور شهرکرد به بروجن به لردگان، لردگان به ایذه، شهرکرد به شلمزار، شلمزار به ناغان و ناغان به ایذه، اردل به دوپلان، بن به داران، سامان به تیران و بازفت به مسجد سلیمان اشاره کرد.

همچنین در همین یک سال مجوز ماده 23 ، چهار طرح راهسازی استان از جمله سامان به قراقوش، چلگرد به باباحیدر، ورودی و کمربندی اردل و سورشجان به سودجان صادر و به این طرح ها از ردیف ملی اعتبار اختصاص یافته است.

افتتاح طرح آبرسانی بن به بروجن

در سفر دوم آیت الله رییسی به چهارمحال وبختیاری، این طرح پس از سال ها کش و قوس به بهره برداری رسید و مردم نیمی از این استان به آب شرب سالم و پایدار دسترسی پیدا کردند و می توان گفت به آرزوی دیرینه خود رسیدند.

کلنگ طرح آبرسانی بن به بروجن در سال 90 بر زمین زده شده بود، این طرح آب پایدار 13 شهر اصلی استان و 13 مجتمع روستایی را تامین می کند و می توان این طرح را زمره بهترین طرح های آبرسانی این استان قرار داد.

راهی که برای خدمتگزاری نیمه تمام ماند!

خانه دار شدن بی بی گل و 43خانوار دیگر با دستور رییس جمهور در کوهرنگ

بی بی گل پیرزنی بود که در سفر استانی سال 1401 آیت الله رییسی_ شهید جمهور جلوی ماشین ریاست جمهوری را گرفت و به رییس جمهور نامه داد تا خانه اش تکمیل شود، آیت الله رییسی در همان زمان و مکان دستور پیگیری خواسته بی بی گل را صادر کرد و مشکل خانه بی بی گل پس از دستور آیت الله رییسی و مسیولان مربوط برطرف شد.

نامه بی بی گل به آقای رییسی در سفر قبلی رییس جمهور به مناطق دور دست چهارمحال و بختیاری مشکل ساخت خانه را برای 43 خانوار حل کرد و بی بی گل برای تشکر و قدردانی از رییس جمهور در سفر دومش به استقبال شهید جمهور در فرودگاه شهرکرد آمد.

راهی که برای خدمتگزاری نیمه تمام ماند!

برکات سفرهای آیت الله رییسی به چهارمحال و بختیاری بسیار زیاد است، اما همین حضور در بین مردم به ویژه مردم مناطق محروم خودش برکت است، حضور مسیولان کلان در بین مردم، خودش مایه دلگرمی برای مردم محسوب می شود، مگر مردم از خادمشان چه انتظاری دارند، به غیر از اینکه بدانند از تفریح، مال و آسایش خود برای خدمت به آن ها می گذرد و در نهایت نیز جانش را در راه خدمت به آن ها فدا می کند.

راهی که برای خدمتگزاری نیمه تمام ماند!

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راهی که برای خدمتگزاری نیمه تمام ماند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راهی که برای خدمتگزاری نیمه تمام ماند"، کلیک کنید.