خبر خوش معاون رییس جمهور برای شرکت های دانش بنیان قزوین

خبر خوش معاون رییس جمهور برای شرکت های دانش بنیان قزوین

هیاهو/قزوین معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور گفت: پارک علم و فناوری قزوین در کنار 20 پارک دیگر کشور می تواند امورات کارگزاری شرکت های نوپای دانش بنیان قزوین را انجام داده و دیگر نیازی به مراجعه این شرکت ها به تهران نیست. 

روح الله دهقانی فیروزآبادی عصر سه شنبه، 25 اردیبهشت در نشست با فعالان حوزه دانش بنیان در قزوین اظهار کرد: قزوین در حوزه دانش بنیان کارهای بسیاری انجام داده و می تواند به عنوان استان پایلوت حکمرانی دانش بنیان کشور شود. 

وی ادامه داد: طرح بازار آب به عنوان یک راهبرد ایجابی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می توان از این الگو برای سایر حامل های انرژی مثل برق و گاز نیز بهره برد، با هدف تقویت و ارتقای طرح دانش بنیان مدیریت بازار آب، اعتباری حدود 80 میلیارد ریال به این بازار اختصاص خواهد یافت. 

این مسیول بیان کرد: از نظر قانون، مبالغ معافیت مالیاتی برای دولت بوده و بعدها برای توسعه اختصاص می یابد، اما دولت اکنون راه را کوتاه کرده و با هدف جذابیت و مشوق راهی را پیش پای شرکت ها قرار داده که آنان با تقویت خطوط تحقیق و توسعه بتوانند از همان ابتدا هزینه معافیت مالیات را در توسعه علمی درون شرکت هزینه کنند. 

معاون علمی رییس جمهور در پایان سخنان خود خبر خوشی به دانش بنیانی ها داد و گفت: پارک علم و فناوری قزوین در کنار 20 پارک دیگر کشور می تواند امورات کارگزاری شرکت های نوپای دانش بنیان قزوین را انجام داده و دیگر نیازی به مراجعه این شرکت ها به تهران نیست. 

در ادامه این جلسه مهدی رجحانی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین اظهار کرد: 90 درصد آب کشور با یک درصد بالا و پایین به حوزه کشاورزی اختصاص پیدا کرده که اگر به درستی مدیریت شود و با افزایش بهره وری همراه باشد، تمام 10 درصد ناترازی آب قزوین را مرتفع می سازد و هیچ گلایه ای دیگر نخواهیم داشت. 

وی تصریح کرد: حکمرانی آب در استان قزوین باید از حالت سنتی به سمت دانش بنیان تغییر یابد، یعنی با افزایش بهره وری شرایطی را فراهم کنیم که کشاورزی با بالاترین سهم مصرف آب جنبه اقتصادی پیدا کند. 

به گزارش هیاهو، در بازدید از پارک علم و فناوری قزوین اولین اسکنر سه بعدی سایز انسان نیز رونمایی شد.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر خوش معاون رییس جمهور برای شرکت های دانش بنیان قزوین" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر خوش معاون رییس جمهور برای شرکت های دانش بنیان قزوین"، کلیک کنید.