خبر آمده که مهمان دارند…

به گزارش هیاهو، در راستای تکریم و تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، کاروان های زیر سایه خورشید در سراسر کشور با بیش از 1400 خانواده شهید و ایثارگر در 31 استان دیدار کرد.

میزبانی مادر شهید از مهمانی متبرک

خبر آمده که مهمان دارند. خانه را آب و جارو کرده اند. گرد و غبار را از روی وسایل خانه زدوده اند؛ قاب عکس های روی دیوار را هم. کتری روی گاز قل قل می کند و بوی چای تازه دم خانه را پر کرده. باغچه حیاط هم امروز شاداب تر از هر روز دیگری ست؛ انگار می داند که قرار است مهمانی عزیز از راهی دور بیاید.

زنگ خانه به صدا در می آید. مهمانان با سلام و صلوات وارد می شوند. سفیران آقا علی بن موسی الرضا(ع) هستند. اتو کشیده و تروتمیز با آن کت های بلند با بج آستان قدس رضوی بر روی سینه وارد خانه می شوند. در دستشان صندوقچه ای ست. درون آن پرچمی سبز رنگ که آرم آستان قدس رضوی و آیه «نصر من الله و فتح قریب» روی آن با خوش سلیقگی دوخته شده، قرار دارد. پرچم، متبرک به بارگاه صاحبش امام رضا(ع) است.

خانه، خانه مادر شهید غلامرضا حسنوند در شهرستان الشتر لرستان است. مادر شهیدی که عکس پسر بیست و خورده ای ساله اش، سی و اندی سال است که روی دیوار خانه جا خوش کرده. عکسی که نگاه نافذش به تو خوش آمد می گوید. مادر پیر شده. نه فقط از روی کهولت سن، بلکه داغ جوان از دست داده اش سال ها پیش قدش را خمیده کرده.

خادمان برای عرض ادب به پیش می روند. پرچم را مقابل مادر شهید می گیرند و هنوز لب به سخن نگشوده اند که ناخودآگاه اشک مادر از گوشه چشمش دانه دانه به روی روسری سفیدش می غلتد و زیر لب «السلام علیک یا غریب الغربا» می گوید.

حالا فضای خانه پر شده از عطر رضوی. فرزندان و نوه های مادر شهید هم دلشان شکسته و منتظرند تا نوبتشان شود و پرچم را ببوسند و ببویند.

یکی از خادمان شروع به خواندن می کند:

«ای صفای قلب زارم هر چه دارم از تو دارم

تا قیامت ای رضا جان سر زکویت برندارم»

دقایقی به مداحی و زیارت از راه دور می گذرد. دست های رو به آسمان میزبانان خبر از حاجت هایی بزرگ دارد؛ حاجت هایی که فقط به دست گره گشایی بزرگ تر از حاجت ها برآورده خواهند شد.

یکی از خادمان که او نیز برادر دو شهید والامقام است مقابل مادر شهید زانو می زند. سینی تبرکات آستان مقدس امام ریوف که حاوی نمک و نبات متبرک است را تقدیم مادر شهید می کند. هدیه ای هم از طرف خود تقدیم مادر شهید می کند. خادم هم که دلش شکسته، گوشه چادر مادر شهید را به رسم ادب می بوسد و از او می خواهد که دعای خیرش بدرقه راه همه مردم به ویژه خادمان آقا باشد.

مادر شهید دستش را رو به آسمان می برد و زیر لب چیزی می خواند و سپس از نمایندگان امام ریوف می خواهد که سلام او، فرزند شهید و خانواده اش را به بارگاه حضرت رضا(ع) برسانند.

حالا همسایه ها هم از وجود این مهمان عزیز در محله شان خبردار شده اند. تک و توک داخل حیاط و مابقی هم بیرون از خانه انتظارش را می کشند. اولین خادم که از خانه خارج می شود و همسایه ها که چشمشان به پرچم گنبد آقا می افتد ناخودآگاه اشک در چشمانشان حلقه می زند. دلشان شروع به تپیدن می کند و برای تبرک جستن به آن لحظه شماری می کنند.

خادمان که فضا را معنوی می بینند این بار گروهی شروع به خواندن می کنند:

«امام رضا قربون کبوترات

یه نگاهی هم بکن به زیر پات»

همسایه ها یک به یک به پیش می آیند و گوشه پرچم را به سر و صورت خود می کشند. التماس دعا می گویند و از خادمان می خواهند که سلامشان را به آقا برسانند. یکی از خدام هم فورا بسته های متبرک نمک و نبات را بین همسایه ها توزیع می کند.

همه گی رو به مشهدالرضا می ایستند و صلوات خاصه امام رضا(ع) را با نوای دلنشین خادمی زمزمه می کنند. باران هم نرم نرمک شروع به باریدن گرفته. از قدیم گفته اند دعا زیر باران مستجاب است. خادم آقا این فرصت را غنیمت می شمرد و با صدای بلند دعا می کند «اللهم عجل لولیک الفرج». صدای الهی آمین مردم محله را پر می کند.

خبر آمده که مهمان دارند...

ماموریت ویژه سفیران رضوی در دهه کرامت

17 سال است کاروان های زیر سایه خورشید با همراهی خدام بارگاه پرنور رضوی، در دهه کرامت کار خود را آغاز کرده است و از این طریق دل های زیادی از دلدادگان امام ریوف را از راه دور راهی حرمش کرده است. خادمان به جای جای ایران سفر می کنند تا گرد و غبار آن بارگاه را سرمه چشم دیدگانی کنند که با چشم تن، عظمت و نور بارگاهش را ندیده اند و یا دیده اند و دلشان هوای حرم یار را کرده است.

امام مهربانی ها فرموده اند: «خداوند رحمت کند آن بنده ای که امر ما را زنده کند؛ اگر مردم زیبایی های گفتار ما را می دانستند از ما پیروی می کردند» و چه امری بهتر از این که کاروان زیر سایه خورشید زنده کردن این حدیث را ماموریت خود دانسته و تلاش می کند معرفت امام و عطر ایشان را به مادران شهدا برساند.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر آمده که مهمان دارند…" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر آمده که مهمان دارند…"، کلیک کنید.