جبهه جدید جنگ علیه اسراییل/ زنان سرمایی تر هستند یا مردان؟

تهدید مجدد دانشجویان دانشگاه کلمبیا به اخراج، نگرانی نتانیاهو از احتمال صدور حکم دستگیری فرماندهان ارتش و سران رژیم صهیونیستی از سوی دادگاه لاهه، استرداد 85 میلیون ریال به حساب زایران حج تمتع 1402 و نامه سازمان خصوصی سازی به فدراسیون فوتبال درباره سرخابی ها از جمله مهم ترین اخبار شامگاهی یازدهم اردیبهشت بودند.

به گزارش هیاهو، شامگاه دیروز سه شنبه یازدهم اردیبهشت 1403 خبرنگاران هیاهو به تهیه و تولید اخباری پرداختند که در ادامه به مرور گزیده ای از آنها می پردازیم:

دانشگاه کلمبیا درباره احتمال اخراج دانشجویان هشدار داد

جبهه جدید جنگ علیه اسراییل/ زنان سرمایی تر هستند یا مردان؟

جهان -یک سخنگوی  دانشگاه  کلمبیا روز سه شنبه در واکنش به اشغال ساختمان «همیلتون هال» توسط دانشجویان در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی گفت: دانشجویانی که به اشغال ساختمان بپردازند با اخراج مواجه خواهند شد.

این سخنگو همچنین اعلام کرد دانشجویانی که تا بدین لحظه به صورت مسالمت آمیز دانشگاه را ترک نکرده اند تعلیق شده و دانشجویان ارشد از فارغ التحصیلی بازخواهند ماند.

نتانیاهو: دادگاه لاهه به جنگ ما آمده است

جهان – «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی که از احتمال صدور حکم بازداشت خودش از سوی دادگاه لاهه هراسان و مضطرب است، امروز سه شنبه مدعی شد: «احتمال صدور حکم دستگیری فرماندهان ارتش و رهبران رژیم صهیونیستی به اتهام ارتکاب جنایات جنگی یک رسوایی در مقیاس تاریخی خواهد بود».

نتانیاهو در ادامه مدعی شد: می خواهم یک چیز را روشن کنم « هیچ تصمیمی، نه در لاهه و نه در هیچ جای دیگری، بر عزم ما برای دستیابی به تمام اهداف جنگ، آزادی همه گروگان ها، پیروزی کامل بر حماس و تعهد تاثیر نمی گذارد. غزه دیگر تهدیدی برای اسراییل نخواهد بود.»

موافقت ارتش رژیم صهیونیستی با تداوم کشتار در غزه 

جهان –ارتش رژیم صهیونیستی از تصویب طرح ادامه جنگ در نوار غزه که 207 روز از آن می گذرد و تکمیل تدارکات لازم برای آن خبر داد.

به گزارش هیاهو، با وجود درخواست های بین المللی برای توقف جنگ غزه که علاوه بر تخریب گسترده زیرساخت ها، ده ها هزار قربانی غیرنظامی بر جای گذاشته است که بیشتر آنها کودک و زن هستند، ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه ای اعلام کرد کلیه سطوح ارتش چند روز به بررسی مراحل بعدی جنگ پرداختند و در نهایت ضمن تکمیل عملیات آمادگی رزمی، برنامه های مراحل بعدی جنگ غزه تصویب شد.

این بیانیه در حالی منتشر شده است که محافل سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی از تدارک ارتش برای یک عملیات نظامی بزرگ در شهر رفح در جنوب نوار غزه خبر می دهند جایی که هزاران آواره فلسطینی ناشی از حملات رژیم صهیونیستی در آن پناه گرفته اند.

دیدار جمعی از معلمان با رهبر انقلاب در روز چهارشنبه

جبهه جدید جنگ علیه اسراییل/ زنان سرمایی تر هستند یا مردان؟

سیاسی – همزمان با سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلّم، جمعی از معلمان و فرهنگیان سراسر کشور، صبح چهارشنبه 12 اردیبهشت با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار خواهند کرد.

اخطار به صاحبان خانه های خالی برای پرداخت مالیات

سیاسی –سخنگوی کمیسیون اصل نود گفت: طبق گزارش مدیران سامانه املاک و اسکان، تاکنون 570 هزار واحد خانه خالی در شهرهای بالای 100 هزار نفر شناسایی و اخطارهای لازم به صاحبان آنها مبنی بر پرداخت مالیات ارسال شده است.

علی خضریان در تشریح نشست این کمیسیون جهت نظارت بر حسن اجرای قوانین موضوع فعالیت سامانه املاک و اسکان گفت: با توجه به اینکه با پیگیری های کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مراحل راه اندازی و فعالیت ابتدایی سامانه آغاز شده است و  این جلسه در جهت احصای موانع و مرتفع کردن آنها در جهت اجرای کامل برگزار شد.

استرداد 85 میلیون ریال به حساب زایران حج تمتع 1402

جبهه جدید جنگ علیه اسراییل/ زنان سرمایی تر هستند یا مردان؟

فرهنگی و هنری -سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با مدیریت هزینه های انجام شده، به حساب حدود 82500 زایر حج تمتع سال 1402 مبلغ 85 میلیون ریال بازگردانده خواهد شد.

در اطلاعیه سازمان حج و زیارت در این ارتباط آمده است: «با تغییر در برخی از فرآیندها به منظور مدیریت هزینه ها در بخش های حمل و نقل، تغذیه و تدارکات، خدمات پزشکی و همچنین کاهش خادمان ضیوف الرحمن ( عوامل اجرایی ، فرهنگی و پزشکی ) و از طرفی حمایت های دولت مردمی در تامین ارز مورد نیاز خدمات هواپیمایی و فرودگاهی، مبلغی به عنوان مانده عملیات شناسایی شد، لذا مقرر گردید از امروز تا 10روز آینده به حساب 82500 زایر حج تمتع سال 1402 مبلغ 85 میلیون ریال مسترد شود. 

نامه سازمان خصوصی سازی به فدراسیون فوتبال درباره سرخابی ها

جبهه جدید جنگ علیه اسراییل/ زنان سرمایی تر هستند یا مردان؟

ورزشی –سرپرست سازمان خصوصی سازی با ارسال نامه ای به رییس فدراسیون فوتبال از فروش رسمی سهام باشگاه های استقلال و پرسپولیس خبر داد.

به گزارش هیاهو، ابراهیم بازیان، سرپرست سازمان خصوصی سازی، در نامه ای به مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال، فروش سهام کنترلی متعلق به دولت در شرکت های فرهنگی – ورزشی استقلال ایران و پرسپولیس را اعلام کرد.

گامی دیگر در اجرای قانون و مقررات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم

جبهه جدید جنگ علیه اسراییل/ زنان سرمایی تر هستند یا مردان؟

اقتصادی – هادی خانی رییس مرکز اطلاعات مالی و دبیر شورای عالی پیشگیری و مقابله با جرایم پولشویی و تامین مالی تروریسم خبر داد: با پیگیری های معمول و با مصوبه کمیته حقوقی و قضایی شورای راهبری دادرسی الکترونیک قوه قضاییه، عنوان اتهامی اقدام تروریستی به عناوین مجرمانه سامانه مدیریت پرونده های قضایی اضافه شده است.

بر اساس اخبار منتشر شده این اقدام در راستای تصریح و تسهیل دسته بندی اطلاعات پرونده های مرتبط با اقدامات تروریستی و تامین مالی تروریسم و به تبع آن سهولت مدیریت پرونده های مربوطه انجام شده است.

کلاهبرداری 20 میلیاردی در پوشش معامله ملک 700 میلیاردی

جبهه جدید جنگ علیه اسراییل/ زنان سرمایی تر هستند یا مردان؟
عکس تزیینی است 

اجتماعی – رییس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو نفر که در پوشش دریافت کمیسیون فروش یک ملک 700 میلیارد ریالی اقدام به کلاهبرداری 2 میلیارد تومانی کرده بودند، خبر داد.

سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزییات این خبر گفت: چند روز پیش فردی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و اعلام کرد که قصد خرید ملکی را داشته که دو مرد جوان با همکاری یکدیگر به دنبال فروش آن بوده و مدعی بودند که متعلق به یکی از نزدیکان آنان با هویت معلوم است. شاکی به کارآگاهان گفت که این ملک در حدود 700 میلیارد ریال ارزش گذاری شده و بنا شده بود  تا پس از تکمیل مدارک مالکیت، ملک در اختیارش قرار بگیرد و درهمین راستا نیز این دو 20 میلیارد ریال را به عنوان کمیسیون و بیعانه از وی دریافت کردند.  

زنان سرما را بیش تر از مردان تحمل می کنند

جبهه جدید جنگ علیه اسراییل/ زنان سرمایی تر هستند یا مردان؟

علم و فناوری –بررسی جدید پژوهشگران آمریکایی نشان داد بدن زنان، توانایی بیش تری در تحمل سرما نسبت به مردان دارد.

به گزارش هیاهو، مدت ها تصور می شد که زنان بیشتر از مردان سرما را احساس می کنند اما یک پژوهش جدید با این ایده مخالفت کرده و نشان داده است که مکانیسم های حفظ گرما در بدن خانم ها در مقایسه با همسالان مرد آنها در دمای پایین تری کار می کنند.

پایان خبر هیاهو 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جبهه جدید جنگ علیه اسراییل/ زنان سرمایی تر هستند یا مردان؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جبهه جدید جنگ علیه اسراییل/ زنان سرمایی تر هستند یا مردان؟"، کلیک کنید.