تکمیل 60 یادمان شهدا در آذربایجان شرقی

هیاهو/آذربایجان شرقی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی از تکمیل100 درصدی،60 یادمان شهدا در سطح استان خبر داد و افزود: 21 یادمان شهدای آذربایجان شرقی از پیشرفت نسبتا خوبی برخوردار هستند.

امیر دریادار دوم رضا عباسی سه شنبه، 24 بهمن ماه در آیین رونمایی از طرح های فرهنگی و هنری که در موزه ارزش های دفاع مقدس برگزار شد، حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس را دو وظیفه مهم عنوان کرد و افزود: همواره خطه آذربایجان در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم اهل بیت(ع) پیشگام بوده است.

وی به عملکرد اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: باغ موزه دفاع مقدس در مساحتی 64 هکتاری در سال1373 مکان یابی شده و متشکل از حسینیه، موزه و اداره حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: در حوزه های هنری شعر، سرود، تیاتر، فضای مجازی، جریان سازی راهیان نور، استفاده از هوش مصنوعی به عنوان اولین باغ موزه در سطح کشور، تدریس درس دفاع مقدس توسط حدود 100 استاد در استان، تهیه دانشنامه استان که به دایرهالمعارف استانی تبدیل شده از جمله اقدامات اداره حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی است.

امیر دریادار دوم عباسی به فضاسازی و معنادار کردن باغ موزه دفاع مقدس تاکید کرد و افزود: ما با توجه به تهاجمات فرهنگی و رسانه ای غرب در تلاش برای ایجاد فضایی معنادار برای قشر جوان، نوجوان و کودکان هستیم و در این راستا نیز حدود 9 هزار نفر دانش آموز از باغ موزه دفاع مقدس بازدید داشته اند.

وی از افتتاح پروژه هایی به ارزش بیش از 60 میلیارد تومان در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: از شهرداری و شورای شهر کلانشهر تبریز بابت همکاری و همیاری تکمیل دفاع مقدس تشکر می کنیم و در این راستا نیز 103 سوژه در دست اجرا است.

شایان به ذکر است که استاندار ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام از خانواده شهدای مدافع حرم قدردانی کرد و چند طرح فرهنگی، هنری و تبیینی را به بهره برداری رساند.

تکمیل 60 یادمان شهدا در آذربایجان شرقی

تکمیل 60 یادمان شهدا در آذربایجان شرقی

تکمیل 60 یادمان شهدا در آذربایجان شرقی

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تکمیل 60 یادمان شهدا در آذربایجان شرقی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تکمیل 60 یادمان شهدا در آذربایجان شرقی"، کلیک کنید.