تمام جمعیت آسیا باید تحت پوشش سامانه «هشدار سریع برای همه» قرار گیرد

تمام جمعیت آسیا باید تحت پوشش سامانه «هشدار سریع برای همه» قرار گیرد

رئیس «کمیته دائم خدمات آبشناسی» سازمان جهانی هواشناسی گفت: با توجه به اینکه سیل در بسیاری از کشورهای حوزه اتحادیه هواشناسی آسیا در رتبه نخست بلایای جوی قرار دارد، باید تمام جمعیت این منطقه  تحت پوشش سامانه «هشدار سریع برای همه» قرار گیرد.

به گزارش هیاهو، یوری سیمونوف، در نشست تخصصی ۲ روزه مدیران کمیته دائم خدمات آبشناسی و مدیریت منابع آب سازمان جهانی هواشناسی برای پیشبرد برنامه مشترک WMO در حوزه بهبود سامانه هشدار سیل در ایران اظهار داشت: این طرح مبتکرانه سازمان ملل متحد است که واقعا کیفیت زندگی را بالا برده و سبب پایداری اقتصادی می شود.

وی افزود: در این طرح مبتکرانه پروژه ها و برنامه های زیادی تعریف شده است که سازمان جهانی هواشناسی ابزارهای لازم را برای انجام در اختیار دارد.

رئیس «کمیته دائم خدمات آبشناسی» سازمان جهانی هواشناسی ادامه داد: ما اکنون به عنوان یک لینک برای اتصال ایران به سازمان جهانی هواشناسی  برای کمک به توسعه سامانه هشدار سیل ایران هستیم.

سیمونوف تصریح کرد: در مرحله نخست باید سامانه هشدار سیل کنونی ایران ارزیابی شود تا نیازها و ظرفیت های آن بدست آید.

وی با بیان اینکه سازمان جهانی هواشناسی امکانات زیادی در اختیار دارد، خاطرنشان کرد: پس از این نشست یک سری رهنمود ارائه می شود که به بهبود عملکرد و بروزرسانی سامانه هشدار سیل ایران کمک می کند.

رئیس «کمیته دائم خدمات آبشناسی» سازمان جهانی هواشناسی گفت: کمیته آبشناسی سازمان جهانی هواشناسی دارای ۲۰ عضو دائم از کارشناسان برجسته از سراسر جهان است که در حوزه خدمات آبشناسی عملیاتی فعالیت می کند.

سیمونوف افزود: این کمیته در حوزه های مربوط به آبشناسی عملیاتی نظیر پیش بینی سیل، مدیریت سیل و مدیریت خشکسالی برای کشورهای عضو سازمان جهانی هواشناسی فعالیت دارد.

وی ادامه داد: حدود دو-سه سال پیش با دکتر تاج بخش، در جلسه بین دولتی دیدار کردم و در همان برخورد اول راجع به همکاری ایران و WMO  صحبت شد که به نتایج خوبی رسید.

رئیس «کمیته دائم خدمات آبشناسی» سازمان جهانی هواشناسی اضافه کرد: پس از این دیدار فعالیت های زیادی  با ایران در حوزه های مرتبط با هواشناسی و وزارت نیروی انجام شد.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تمام جمعیت آسیا باید تحت پوشش سامانه «هشدار سریع برای همه» قرار گیرد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تمام جمعیت آسیا باید تحت پوشش سامانه «هشدار سریع برای همه» قرار گیرد"، کلیک کنید.