تعیین نرخ بازدید از موزه های تحت مالکیت شهرداری تهران برای سال آینده

در جلسه امروز شورای شهر تهران نرخ بلیت بازدید از موزه های تحت مالکیت شهرداری تهران برای سال آینده تعیین شد.

به گزارش هیاهو، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و نوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه بهای خدمات استفاده از مراکز فرهنگی- موزه های تحت مالکیت شهرداری تهران را در دستور کار داشتند که در همین راستا نرگس معدنی پور گفت: پیشنهاد کمیسیون و شهرداری برای نرخ بلیت بازدید از موزه ها برای بازدیدکنندگان داخلی 30 هزار تومان، پیشنهاد کمیسیون برای باغ موزه ها 25 هزار تومان و شهرداری 24 هزار تومان و برای خانه موزه ها پیشنهاد کمیسیون 10 هزار تومان و شهرداری تهران 8400 تومان است.

وی افزود: پیشنهاد کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و شهرداری برای بلیت بازدید از خانه موزه ها برای بازدیدکنندگان خارجی 12 هزار تومان، باغ موزه ها 9 هزار تومان و خانه موزه ها پیشنهاد کمیسیون 8 هزار تومان و شهرداری 7 هزار و 800 تومان است.

در ادامه پیشنهادات کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران برای تعیین بلیت بازدید از موزه ها، خانه موزه ها و باغ موزه ها برای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی و همچنین جداول تخفیف تایید و با حداکثر آراء موافق تصویب شد.

بر اساس تبصره های این لایحه، شهرداری تهران مجاز است بهای بلیت های بازدید از موزه ها را در قالب کارت های اعتباری، بن کارت یا از طریق امانی به فروش برساند. همچنین شهرداری تهران مجاز است برای ارایه بهینه خدمات و افزایش منابع مالی مورد نیاز حداکثر تا سقف 10 درصد از مبلغ بهای خدمات را در قالب کارمزد بازاریابی اختصاص دهد.

موزه های تحت مالکیت شهرداری تهران موظف هستند ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ این مصوبه، جهت شفافیت مالی، وصول منظم درآمد پایدار و مشخص شدن تعداد واقعی بازدیدکنندگان هر موزه، به سامانه یکپارچه فروش الکترونیک بلیت اماکن مرتبط به شهرداری تهرانwww. bilit.tehran.ir پیوسته و نسبت به نصب سخت افزار و نرم افزارهای لازم از طریق سازمان فناوری و اطاعات و ارتباطات شهرداری تهران در موزه ها اقدام کند.

بنابراین گزارش، شهرداری تهران مجاز است در مقاطع زمانی که با اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استفاده از موزه ها به صورت رایگان است، درخصوص موزه های تحت مالکیت شهرداری تهران اقدام کند.

شهرداری تهران همچنین مجاز است در خصوص تورها و بازدیدهای تجمیعی که در مقاطع زمانی از جمله عید و تابستان انجام می شود، بهای خدمات موضوع ماده واحده را با اعمال ضریب 0.5 درصد دریافت کند.

به گزارش هیاهو، در نهایت کلیات لایحه اصلاحیه مصوبه بهای خدمات استفاده از مراکز فرهنگی- موزه های تحت مالکیت شهرداری در سال 1403 با حداکثر آراء موافق تصویب شد.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعیین نرخ بازدید از موزه های تحت مالکیت شهرداری تهران برای سال آینده" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعیین نرخ بازدید از موزه های تحت مالکیت شهرداری تهران برای سال آینده"، کلیک کنید.