تعداد شرکت دانش بنیان در دانشگاه آزاد اصفهان به 300 شرکت می رسد/ 20 مجله فناوری با درجه ممتاز داریم

نجفی:

تعداد شرکت دانش بنیان در دانشگاه آزاد اصفهان به 300 شرکت می رسد 20 مجله فناوری با درجه ممتاز داریم

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه تعداد شرکت دانش بنیان در این دانشگاه از 80 به 300 شرکت می رسد، گفت: 20 مجله فناوری با درجه ممتاز داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری هیاهو، پیام نجفی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در جمع استادان این دانشگاه بر لزوم همراهی، همکاری و تبیین طرح های اجرایی دانشگاه برای دانشجویان از سوی استادان برای دستیابی به موفقیت تاکید کرد.

وی، خطاب به استادان اظهار کرد: بنا به اقتضایات کاری، کمتر فرصت آشنایی و دیدار با شما عزیزان فراهم می شود و چه خوب است که مقدماتی فراهم شود تا استادان در فرصت های آینده با ظرفیت های دانشگاه بیشتر آشنا شوند، به خصوص منابع معنوی که از گذشتگان به میراث رسیده و امیدوارم نگهبان خوبی برای این میراث باشیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: آمار رشد اعضای هییت علمی در دانشگاه آزاد رو به رشد است و از 14 شرکت برتر دانش بنیان کشور -که در دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور داشتند- یکی از شرکت های ما در این جمع حضور داشت و موجب افتخار است که خاستگاه و محل رشد این شرکت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان بوده است.

نجفی تبیین کرد: بیش از 20 مجله با درجه ممتاز و شرکت های فناوری و مراکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان داریم و از همکاران خود تقاضا دارم که درباره شناخت ظرفیت های دانشگاه اهتمام ویژه ای داشته باشند و به ما ایده بدهند تا همگی با هم در مسیر پیشرفت دانشگاه قدم برداریم.

تعداد شرکت دانش بنیان در دانشگاه آزاد اصفهان به 300 شرکت می رسد/ 20 مجله فناوری با درجه ممتاز داریم

وی متذکر شد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان یکی از دانشگاه های برتر کشور در موضوعات مختلف است، بنابراین از استادان تقاضا دارم که دانشجویان را با طرح های اجرایی از جمله طرح پویش آشنا و برای شرکت در آن ترغیب کنند تا با فضای اشتغال و کار آشنا شوند، چراکه علاقه مندیم دانشجویان ما فقط در حوزه تیوری موفق بار نیایند بدون اینکه در حوزه عملی و تجربی مهارتی داشته باشند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان با تاکید بر اینکه برای ما مهم است که درصد بالایی از دانشجویان ما وارد بازار کار شوند، ادامه داد: طرح دوم، طرح نشاط است؛ این طرح تنها مربوط به دروس معارف و عمومی نیست و باید به همه درس ها تسری پیدا کند و باید در این طرح، استاد، کلاس را به صورت کارگاهی در محیط مرتبط با درس برگزار کند تا فضایِ واقعی ملموس مرتبط با درس تجربه شود.

نجفی متذکر شد: تحلیل استادان برای دانشجویان بسیار مهم است و اگر استادان از طرح های دانشگاه استقبال نکنند با مشکل مواجه خواهیم شد و امروز کشور ما به شدت نیازمند نیروی متخصص است و باید کمک کنیم تا به این مهم دست یابیم.

وی با بیان اینکه معلمی انتخاب ما بود، چراکه معتقدم معلمی تنها با عشق استمرار می یابد، خاطرنشان کرد: ما در دانشگاه دنبال پیشرفت هستیم، بنابراین 80 شرکت دانش بنیان ما باید به 300 شرکت برسد و همانگونه که در رشته های مامایی و پرستاری رو به پیشرفت هستیم، در رشته های فنی و مهندسی، انسانی و دیگر رشته ها هم باید پیشرفت کنیم.

دو اتفاق مهم آموزشی در دانشگاه آزاد اصفهان

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) هم اظهار کرد: با افتخار و مسرت، روز معلم و استاد را خدمت همه استادان تبریک می گویم و یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مطهری را گرامی می داریم، امیدوارم در عرصه علم، مفید واقع شده و جایی را باز کرده و اثری مثبت و ماندگار از خود بجای بگذاریم.

سیدحسن حجازی افزود: در سال گذشته، دو اتفاق مهم را رقم زدیم و در سال جاری دنبال ارتقای کیفیت هستیم؛ بخش نخست مربوط به اساتید وابسته و جذب آنها بود که در رشته های مختلف، فرآیند جذب آغاز شد و با جلسات مصاحبه این فرآیند در حال پیگیری است و در سال جدید به دنبال همکاری رسمی با این اساتید هستیم.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان متذکر شد: بخش دوم به کارگیری و استفاده از دستیاران آموزشی از دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی بود که فارغ از محل تحصیل دستیاران، از آنها استفاده کردیم و با استقبال دانشجویان دکتری مواجه شدیم و در این قالب همکاران خوبی یافتیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعداد شرکت دانش بنیان در دانشگاه آزاد اصفهان به 300 شرکت می رسد/ 20 مجله فناوری با درجه ممتاز داریم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعداد شرکت دانش بنیان در دانشگاه آزاد اصفهان به 300 شرکت می رسد/ 20 مجله فناوری با درجه ممتاز داریم"، کلیک کنید.