تصمیم های عجیب اوسمار در شب قهرمانی

تصمیم های عجیب اوسمار در شب قهرمانی

به گزارش خبرگزاری هیاهو؛ روند و کیفیت بازی پرسپولیس مقابل مس رفسنجان به خاطر آنچه در دقیقه 85 اتفاق افتاد و در نهایت نهمین جام قهرمانی لیگ برتر را نصیب سرخ ها کرد چندان مورد توجه قرار نگرفت.

به نقل از ورزش سه استرس فوق العاده این بازی و حضور هفتاد هزار نفری تماشاگران در ورزشگاه که در این فصل هرگز رخ نداده بود و البته دو گل زودهنگام استقلال در بازی موازی باعث شد پرسپولیس شب خوبی مقابل مس نداشته باشد. در نقطه مقابل تیم محرم نویدکا طوری در این مسابقه بازی می کرد که انگار برای سهمیه آسیایی یا نیفتادن می جنگد و اصلا شبیه تیم های تدافعی نبود.

انسجام تیم نویدکیا و البته استرس عجیب پرسپولیسی ها که در حرکات شان مشهود بود باعث شد تا پرسپولیس یک نیمه اول کاملا ناامیدکننده را پشت سر بگذارد. عجیب اینکه این روند در نیمه دوم هم ادامه یافت تا اینکه اوسمار اولین تعویض را در دقیقه 60 انجام داد.

اوسمار در دقیقه 60 یکی از هافبک های تدافعی اش را بیرون کشید که شاید حرکتی ریسکی به حساب می آمد. او مسعود ریگی که در بازی قبل گل زده بود را از زمین بیرون آورد و وحید امیری را به زمین فرستاد. در این موقعیت سروش رفیعی تنها هافبک دفاعی پرسپولیس بود و اگر مس رفسنجان می توانست در ضدحملات سریع تر و بهتر عمل کند شاید پرسپولیس در فاز دفاع به مشکل برمی خورد.

تصمیم عجیب دیگر اوسمار در این بازی جایی بود که با وجود حملات نه چندان پردامنه تیم او، این مربی تا دقیقه 81 تعویض دیگری انجام نداد و در این لحظه علی نعمتی و محمد خدابنده لو را به جای مهدی ترابی و سروش رفیعی به زمین فرستاد. بیرون بردن مهدی ترابی هم در آن لحظات بسیار عجیب به نظر می رسید چرا که ترابی جزو معدود نفرات خلاق تیمش در فاز حمله به حساب می آمد و می شد روی خلاقیت او در تغییر نتیجه بازی در دقایق باقیمانده حساب کرد.

با این وجود اوسمار خوش شانس بود که چهار دقیقه بعد از تغیییرات دیرهنگام او، پرسپولیس با ارسال امیری و ضربه سر گولسیانی به گل برتری دست یافت وگرنه اگر این اتفاق نمی افتاد حتما به خاطر تغییرات دیرهنگام و عجیبش با انتقادهایی مواجه می شد.
اوسمار دو تغییر بعدی اش را هم پس از گل برتری و در جهت حفظ و کنترل نتیجه انجام داد که اسدبیگی و حنانوف به جای عبدالکریم حسن و عیسی آل کثیر وارد زمین شدند.

در این شرایط علی نعمتی به دفاع چپ رفت، وحدت مدافع راست شد و دانیال وینگر راست، امیری مهاجم نوک و اسدبیگی کنار خدابنده لو به عنوان هافبک دفاعی مورد استفاده قرار گرفت و سرخ ها به بهترین شکل ممکن و با تجربه بسیار زیاد چیزی حدود 11 دقیقه از گل زده خود محافظت کردند تا به خواسته شان برسند.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تصمیم های عجیب اوسمار در شب قهرمانی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تصمیم های عجیب اوسمار در شب قهرمانی"، کلیک کنید.