تشکل های دانشجویی زمینه افزایش شور انتخاباتی را مهیا کنند

تشکل های دانشجویی زمینه افزایش شور انتخاباتی را مهیا کنند

به گزارش خبرگزاری هیاهو از قزوین؛ سیدعلی قاسم زاده، رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در نشست مشترک روسای دانشگاه ها و مسیولان دفاتر نهاد رهبری دانشگاه های استان قزوین که با هدف هم افزایی، برنامه ریزی، تمهید و نقش آفرینی مناسب دانشگاهیان برای برگزاری پرشور انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری برگزار شد؛ اظهار کرد: با توجه به تنوع نامزدهای انتخابات چهاردهم ریاست جمهوری هیجانی در فضای عمومی جامعه ایجاد شده و این دوره از انتخابات ریاست جمهوری با نشاط و مشارکت بیشتری از رای دهندگان نسبت به دوره گذشته روبه رو خواهیم بود.

وی اضافه کرد: پیش بینی حاکی از این است که مشارکت در انتخابات دوره چهاردهم ریاست جمهوری در حال افزایش است و از این شور انتخاباتی استقبال می کنیم.

رییس ستاد انتخابات دانشگاهیان استان قزوین با بیان اینکه شور انتخاباتی و تعدد مشارکت کنندگان اقتدار ملی نظام را تثبیت می کند، گفت: در این میان آگاهی بخشی درباره نامزدها و نقد برنامه های آن ها توسط نخبگان هم یک وظیفه مهم محسوب می شود.

قاسم زاده از شکل گیری ستاد انتخاباتی دانشگاهیان در استان قزوین خبر داد و افزود: تشکل های دانشگاهی و دانشجویی باید با راهبری این ستاد زمینه افزایش شور انتخاباتی و بسترسازی برای معرفی نامزد اصلح به مردم را مهیا کنند.

وی ادامه داد: البته با وجود آنکه دانشگاه ها در حال برگزاری امتحانات یا فرصت فرجه هستند، دانشگاه ها آماده حضور نامزدها یا نمایندگان ستادهای آنها در بین دانشجویان هستند. در عین حال انجمن ها، تشکل ها و نهادهای دانشگاهی تلاش می کنند تا گعده های چندنفره برای معرفی و نقد نامزدها داشته باشند.

نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در استان حضور نخبگان دانشگاهی بین مردم را از الزامات برپایی انتخابات پرشور دانست و گفت: این حضور نخبگانی بین آحاد مردم ضرورت دارد و همه نخبگان باید تلاش کنند در محیط پیرامونی خود در جامعه تیم تشکیل دهند و دانشجویان فعال در عرصه انتخابات را به میان مردم بفرستند تا بیداری و شور انتخاباتی همزمان شکل بگیرد.

قاسم زاده برگزاری نشست های تریبون آزاد را از جمله مصادیق این حضور برشمرد و اضافه کرد: در این زمینه می توان بحث های تبلیغاتی را البته بدون سوگیری به سمت جناح خاصی ترتیب داد و می توان در این تریبون های آزاد مردم را نسبت به پیامد انتخاب کردن یا شرکت نکردن در انتخابات آگاه کرد. از دیگر سو بایست با حضور در جمع دانشجویان خوابگاهی زمینه آگاهانه و پرشور دانشجویان را هم مهیا کرد.

وی با اشاره به راه اندازی جنگ روانی از سوی دشمنان به ویژه تحریم کنندگان انتخابات ادامه داد: با توجه به نقش آفرینی این عناصر فضای انتخابات ما هم تا حدودی به سمت تخریب و تبلیغات مسموم رفته که جریان ها و تشکل های دانشجویی و دانشگاهی باید کمک کنند تا جلوی جنگ روانی و فضای مسموم تخریب نامزدها و انتخابات گرفته شود.

رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: امروز دستاوردهای دولت های قبل پیش روی ماست و جهاد تبیین می تواند مردم را به سوی گزینه اصلح هدایت کند.

قاسم زاده با تاکید بر ضرورت راه اندازی شبکه تلویزیونی مجازی در دانشگاه های استان قزوین با محور انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم گفت: دانشجویان ما می توانند مخاطبان چنین رویدادها و برنامه هایی برای آگاه تر شدن نسبت به مسایل و چالش های انتخابات باشند.

وی افزود: با توجه به اینکه همه دانشجویان در فضای انتخاباتی نیستند و نسل جدید حافظه تاریخی و آگاهی زیادی نسبت به عملکرد دولت ها و جریان های سیاسی ندارند، در این شبکه مجازی می توانیم با راه اندازی بحث و مناظره مبتنی بر تاریخ سیاسی بعد از انقلاب کارنامه دولت ها را در معرض نقد و داوری قرار دهیم.

نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در استان ادامه داد: در نهایت امیدواریم دولت چهاردهم با قدرت و به پشتوانه بیشترین رای مردمی شکل بگیرد و راه دولت خدمتگزار ادامه یابد.

در ادامه هریک از روسا و مسیولان، دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را برای شور انتخاباتی در دانشگاه ها و جامعه ارایه کردند و مقرر شد دانشگاه ها گزارش مصور برنامه های خود را طی گزارشی به دبیرخانه ستاد ارسال کنند.

در پایان این نشست با حکمی از سوی دکتر قاسم زاده رییس ستاد انتخابات دانشگاهیان استان قزوین، دکتر حسین محمدی به عنوان دبیر ستاد انتخابات دانشگاهیان استان و امیر جباری به عنوان مسیول واحد دانشجویان این ستاد منصوب شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشکل های دانشجویی زمینه افزایش شور انتخاباتی را مهیا کنند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشکل های دانشجویی زمینه افزایش شور انتخاباتی را مهیا کنند"، کلیک کنید.