تشریح وضعیت مشهد پس از بارش های شدید عصر امروز/ آبگرفتگی برخی منازل و آماده باش هلال احمر

تشریح وضعیت مشهد پس از بارش های شدید عصر امروز/ آبگرفتگی برخی منازل و آماده باش هلال احمر

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر وضعیت مشهد درپی بارش های شدید عصر امروز را تشریح کرد.

بابک محمودی در گفت وگو با هیاهو با اشاره بارندگی شدید عصر امروز در شهر مشهد گفت: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید باران در نقاط مختلف شهر مشهد در عصر امروز و همچنین به منظور جلوگیری از وقوع حوادثی نظیر آنچه که در عصر روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه در این شهر رخ داد، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تجهیزات و امدادگران خود را در سطح استان خراسان رضوی به حالت آماده باش کامل درآورد.

وی با بیان اینکه عصر امروز نیز شاهد وقوع آبگرفتگی در نقاط مختلف مشهد بودیم، گفت: با توجه به بارش شدید باران در شهر مشهد، برخی مناطق مشهد همچون مسیرهای منتهی به بزرگراه شهید سلیمانی، بلوار نماز، میدان انقلاب، میدان جمهوری اسلامی، محله سیدی (خیابان سپاه مشهد) ، بزرگراه امام علی به امام حسین ، محور های منتهی به شهرستان طرقبه و شاندیز  درگیر سیل و آبگرفتگی شدند. 

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اقدامات انجام شده برای مقابله با سیل و آبگرفتگی در مشهد گفت: در خیابان های سپاه 18 ،سپاه 69 و سپاه 68  ارزیابی از سوی تیم های امداد و نجات صورت گرفت و مورد خاصی مشاهده شد. در میدان انقلاب نیز تیم های سیار1 و 2 و 3 و 4 هلال احمر مشهد و تیم های سیار 1 و 2 از هلال احمر استان خراسان جنوبی حضور دارند که این تیم ها عملیات تخلیه آب جمع شده زیر پل و معابر را انجام دادند.

محمودی افزود: در روستای محمدیه نیز تیم  واکنش سریع استان خراسان رضوی مستقر بود که این تیم ها اقدام به تخلیه آب از منازل کردند.در بلوار نماز روستای قلعه سرهنگ نیز تیم سیار5 مشهد مستقر بود که اقدام به تخلیه آب از منازل کردند.

وی با اشاره به تیم ها و نیروهای عملیاتی حاضر در این ماموریت گفت: تعداد هشت تیم عملیاتی شامل پنج تیم از هلال احمر شهرستان مشهد،  دو تیم  از هلال احمر خراسان جنوبی و تیم واکنش سریع استان خراسان رضوی با 38 نیروی عملیاتی در این ماموریت حضور دارند. همچنین هشت دستگاه خودروی کمک دار، هشت دستگاه موتور پمپ و لجن کش نیز در این ماموریت ها به کار گرفته شده است.

به گفته رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر تداوم بارش ها تا روز دوشنبه در شهر مشهد، آماده باش امدادگران هلال احمر در این شهر همچنان ادامه خواهد داشت.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشریح وضعیت مشهد پس از بارش های شدید عصر امروز/ آبگرفتگی برخی منازل و آماده باش هلال احمر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشریح وضعیت مشهد پس از بارش های شدید عصر امروز/ آبگرفتگی برخی منازل و آماده باش هلال احمر"، کلیک کنید.