تسلیت چین به مناسبت شهادت آیت الله «سید ابراهیم رییسی» به فارسی

تسلیت چین به مناسبت شهادت آیت الله «سید ابراهیم رییسی» به فارسی

به گزارش هیاهو، «هوآ چون اینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه با انتشار پیامی در رسانه اجتماعی خود در ایکس (توییتر سابق) در خصوص شهادت «سید ابراهیم رییسی» به زبان فارسی تسلیت «شی جین پینگ» ریاست جمهوری کشورش به زبان فارسی را منتشر کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این ارتباط نوشت: 20 ماه مه، آقای شی جین پینگ رییس جمهور چین در خصوص درگذشت جناب آقای سید ابراهیم رییسی در سانحه سقوط بالگرد نامه تسلیتی را خطاب به جناب آقای محمد مخبر معاون اول جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرد.

به گزارش هیاهو، «هوآ چون اینگ» در این خصوص ادامه داد: آقای شی جین پینگ به نمایندگی از دولت و ملت چین، ضمن تسلیت عمیق به آقای محمد مخبر، مراتب همدردی خالصانه خود را به خانواده آقای ابراهیم رییسی و دولت و مردم ایران ابراز می نمایند .

پیام مذکور در ادامه اضافه کرد: آقای شی جین پینگ به آن اشاره فرمودند که جناب آقای ابراهیم رییسی پس از اتصاب به عنوان رییس جمهور ایران برای تضمین امنیت و ثبات ایران و پیشبرد توسعه و رونق کشور نقش مهمی را ایفا نمودند و همچنین به تلاش های مثبت جهت تحکیم و تقویت مشارکت راهبردی جامع چین و ایران پرداختند.

پیام سخنگوی وزارت خارجه چین می افزاید: درگذشت ایشان یک فقدان بزرگ برای مردم ایران است و مردم چین نیز یک دوست خوب را از دست داده و بسیار غمگین است. دولت و مردم چین دوستی دیرینه پکن و تهران را بسیار گرام می دارند. با تلاش مشترک فیمابین، مشارکت راهبردی جامع چین و ایران به طور مداوم تحکیم و توسعه پیدا می کند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تسلیت چین به مناسبت شهادت آیت الله «سید ابراهیم رییسی» به فارسی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تسلیت چین به مناسبت شهادت آیت الله «سید ابراهیم رییسی» به فارسی"، کلیک کنید.