تزریق اولین واکسن «پنوموکوک» و «روتاویروس» در آبادان – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

تزریق اولین واکسن «پنوموکوک» و «روتاویروس» در آبادان - خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار هیاهو، عبدالله خوان زاده عصر امروز یکشنبه در گفت وگویی رسانه ای اظهار کرد: در چارچوب پویش ملی سلامت «کودک سالم، ایران سلامت» در برخی استان های کشور و برخی شهرستان ها از جمله شهرستان آبادان تزریق واکسن های «پنموکوک» و «روتاویروس» آغاز و نخستین مورد در این شهرستان تزریق شد.

وی افزود: روتاویروس شایع ترین علت اسهال و ناخوشی های گوارشی توام با علایم تنفسی در بچه های زیر یک سال است و پنوموکوک علت اصلی عفونت های گوش، ریه و مننژیت در کودکان زیر پنج سال است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه پیش از این در سراسر جهان این دو واکسن در برنامه واکسیناسیون همگانی وارد شده بود، عنوان کرد: کشور ما نسبت به برخی از کشورهای منطقه در تزریق واکسن های یادشده پیشتاز بوده و این تزریق به زودی در سراسر کشور همگانی می شود.

به گزارش هیاهو، پویش ملی «کودک سالم، ایران سلامت» برنامه درمان رایگان شیرخواران و کودکان زیر هفت سال و واکسیناسیون پنموکوک و روتاویروس را در خود جای داده است.

واکسن روتاویروس از اسهال های شایع در کودکان پیشگیری می کند، این واکسن به صورت خوراکی مصرف می شود و در سه نوبت 2، 4 و 6 ماهگی به نوزادان ارایه خواهد شد؛ همچنین واکسن پنوموکوک به شکل تزریقی در سنین 2، 4 و 12 ماهگی برای نوزادان قابل تزریق خواهد بود.

این طرح همزمان در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، ایلام و خوزستان به صورت پایلوت آغاز شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تزریق اولین واکسن «پنوموکوک» و «روتاویروس» در آبادان – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تزریق اولین واکسن «پنوموکوک» و «روتاویروس» در آبادان – خبرگزاری هیاهو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.