ترامپ: رفتار بایدن در قبال اسراییل شرم آور است

ترامپ: رفتار بایدن در قبال اسراییل شرم آور است

دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا تاکید کرد که رفتار جو بایدن در رابطه با رژیم صهیونیستی «شرم آور» است.

به گزارش هیاهو، دونالد ترامپ روز پنج شنبه پیش از ورود به دادگاه نیویورک به خبرنگاران گفت: آنچه که بایدن در ارتباط با اسراییل انجام می دهد، شرم آور است. اگر یهودی به جو بایدن رای بدهد، باید از خود خجالت بکشد. او به طور کامل اسراییل را رها کرده است!

جو بایدن، رییس جمهور آمریکا روز گذشته در گفت وگویی با سی ان ان تاکید کرده بود در صورتی که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور حمله گسترده به شهر رفح را صادر کند، آمریکا ارسال برخی محموله های تسلیحاتی خود به اراضی اشغالی را متوقف خواهد کرد.

رییس جمهور آمریکا در ادامه ضمن تاکید دوباره بر «پایبندی آمریکا به حصول اطمینان درخصوص امنیت اسراییل و توان پاسخ آن به حملاتی که از خاورمیانه انجام می شود»، گفت: آمریکا به ارسال تسلیحات پدافندی از جمله سیستم پدافند هوایی (گنبد آهنین) برای اسراییل ادامه خواهد داد، اما در صورت آغاز حمله زمینی گسترده به رفح، ارسال سلاح های دیگر که در طول تاریخ از آنها برای مقابله با شهرها استفاده می شد، متوقف خواهد شد.

به گفته یک منبع آگاه، مسیولان رژیم صهیونیستی در گفتگوهای محرمانه ای با مسیولان آمریکایی ناامیدی عمیق خود را از توقف ارسال تسلیحات و گزارش های رسانه های آمریکایی در خصوص این تصمیم ابراز داشتند.

شبکه سی ان ان آمریکا این رابطه اعلام کرد که احتمالاً این اظهارات بایدن و مشروط کردن ارسال تسلیحات به اراضی اشغالی به عملکرد رژیم صهیونیستی، منجر به گسترش اختلاف نظرها میان بایدن و نتانیاهو خواهد شد، با این حال بایدن در این مصاحبه مدعی شد که اقدامات رژیم صهیونیستی در رفح هنوز خط قرمز ورود به مناطق پرجمعیت را رد نکرده گرچه اقداماتش موجب تنش هایی در منطقه شده است.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترامپ: رفتار بایدن در قبال اسراییل شرم آور است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترامپ: رفتار بایدن در قبال اسراییل شرم آور است"، کلیک کنید.