تجهیزات دفاعی ایران هم سطح کشور های پیشگام در حوزه جنگ افزارسازی است

جانشین فرمانده کل ارتش:

تجهیزات دفاعی ایران هم سطح کشور های پیشگام در حوزه جنگ افزارسازی است

امیر سرتیپ دادرس با اشاره به دست برتر ایران اسلامی در عرصه جنگ سخت گفت: تجهیزات دفاعی کشور هم رده با آخرین دستاورد های فنی مهندسی کشور های پیشگام در حوزه جنگ افزارسازی است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری هیاهو، امیر سرتیپ «محمدحسین دادرس» جانشین فرمانده کل ارتش، با حضور در آیین افتتاحیه بیست و ششمین دوره هییت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی که در پادگان «دژ» شهر خرمشهر برگزار شد، ضمن ابراز مسرت از حضور دانشجویان دانشگاه های افسری در این دوره هییت معارف جنگ، اظهار داشت: همان طور که امام خمینی (ره) فرمودند «دوران هشت سال دفاع مقدس، دانشگاه انسان سازی بود»؛ بدین معنا که تمامی آحاد جامعه، با هر رنگ و جنسیتی، از هر قومیت و گویشی، برای پاسداری از آب و خاک میهن اسلامی خود به پا خاسته و با وجود تمام تفاوت های رفتاری و زیستی، از انقلاب و نظام اسلامی دفاع کردند.

امیر سرتیپ دادرس افزود: تبدیل شدن به انسان هایی وارسته و متعالی برای حراست از آب و خاک کشور و عبور از کسوت ها و تعلقات دنیوی و دست یافتن به صفات و نشانه های الهی بر روی زمین، رسیدن به تجرد معنوی که افراد را به اصل خود نزدیک تر کرده تا به پاسداشت ارزش ها و هنجار های ناب انقلاب اسلامی پرداخته و از این رهگذر بتوان در مقابل هر دشمنی از شرق تا غرب عالم ایستادگی کرد، همان مراد و منظوری است که امام خمینی (ره) از دانشگاه بودن جنگ و دوران هشت سال دفاع مقدس مد نظر داشتند.

جانشین فرمانده کل ارتش با تاکید بر همزمانی شناخت گذشته برای نیل به موفقیت در آینده، عنوان کرد: همکاری و تعامل میان تمام افراد دست اندرکار و نیز ایستادگی به پای ارزش ها و اصول بنیادین نظام اسلامی، با وجود انواع هجمه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی، یک اصل است که می تواند نظام مقدس جمهوری اسلامی را در مقابل هرگونه توطیه، تحمیل یا تغییر ارزش های غیرمرتبط با اسلام ناب محمدی رهایی بخشد.

وی حضور موثر در فضای مجازی را برای انتقال ارزش های دفاع مقدس و تقویت بنیه های انقلابی ضروری دانست و گفت: با حضور در عرصه فضای مجازی می توان ضمن برخورداری از آخرین اطلاعات، در راه دفاع و حفاظت از ارزش های والای هشت سال دفاع مقدس نیز کوشش کرد تا بدین ترتیب بتوان با تقویت اعتقادات و تکیه بر ارزش هایی که در دوران جنگ تحمیلی، سبب برتری ما بر دشمنان شده اند، برای روز ها و حوادث آتی نیز آمادگی و بصیرت خود را حفظ کنیم.

امیر دادرس در پایان خاطرنشان کرد: آنچه که امروز در دستان نظام اسلامی وجود دارد، هم رده با آخرین دستاورد های فنی- مهندسی کشور های پیشگام در حوزه جنگ افزارسازی بوده و لازم است تا این برتری در حوزه جنگ سخت را با بهره گیری از مهارت های نیرو های انسانی و قدرت نرم جوانان کشور، به موفقیت دوچندان بدل کرد.

این مراسم با حضور جمعی از فرماندهان نیرو های چهارگانه ارتش، مسیولان لشکری و کشوری استان خوزستان، اساتید مدعو و پیشکسوتان هییت معارف جنگ، روحانیون عقیدتی سیاسی های ارتش و دانشجویان دانشگاه های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در پادگان دژ خرمشهر برگزار شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تجهیزات دفاعی ایران هم سطح کشور های پیشگام در حوزه جنگ افزارسازی است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تجهیزات دفاعی ایران هم سطح کشور های پیشگام در حوزه جنگ افزارسازی است"، کلیک کنید.