تاکید بورل بر پیروی از حکم بازداشت نتانیاهو توسط دیوان لاهه

تاکید بورل بر پیروی از حکم بازداشت نتانیاهو توسط دیوان لاهه

مسیول سیاست خارجه اتحادیه اروپا گفت تمامی اعضای این اتحادیه باید به طور قانونی از حکم صادر شده توسط دیوان کیفری بین المللی در لاهه مبنی بر بازداشت برخی مقامات ارشد صهیونیستی پیروی کنند.

به گزارش هیاهو، روز دوشنبه دادستان دیوان کیفری بین المللی در لاهه برای «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «یوآو گالانت» وزیر جنگ این رژیم به دلیل ارتکاب جنایات جنگی علیه ملت فلسطین درخواست حکم بازداشت کرد.

«جوزپ بورل» مسیول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «اختیار و وظیفه دیوان کیفری بین المللی، به عنوان یک نهاد بین المللی مستقل، پیگرد قانونی جدی ترین جنایات براساس قوانین بین المللی است.»

او در ادامه نوشت: «همه کشورهایی که اساسنامه دیوان کیفری بین المللی را تصویب کرده اند، موظف به اجرای تصمیمات این دیوان هستند.»

رژیم صهیونیستی عضو دیوان کیفری بین المللی نیست و صلاحیت این دیوان را به رسمیت نمی شناسد، اما دولت فلسطین در سال 2015 به این نهاد پیوست. ایالات متحده یکی از موسسان دیوان کیفری بین المللی بوده، اما کنگره این کشور هرگز اساسنامه رم را تصویب نکرده است.

با این حال، حدود 124 کشور در سراسر جهان، از جمله همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همه کاندیداها، به جز اوکراین و ترکیه، اساسنامه رم را امضا و تصویب کرده اند. اگر حکمی علیه نتانیاهو و گالانت صادر شود، می تواند توانایی رهبران صهیونیستی را جهت سفر به خارج به شدت پیچیده کند.

در شرایطی رژیم صهیونیستی به حکم دیوان کیفری بین المللی اعتراض دارد که بیش از 35 هزار فلسطینی در نتیجه عملیات های زمینی و هوایی این رژیم از هفتم اکتبر در غزه به شهادت رسیده اند. اکثر قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می دهند و سران رژیم صهیونیستی بی توجه به تبعات حملاتشان، با پشتوانه آمریکا به جنایت علیه ملت فلسطین ادامه می دهد.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید بورل بر پیروی از حکم بازداشت نتانیاهو توسط دیوان لاهه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید بورل بر پیروی از حکم بازداشت نتانیاهو توسط دیوان لاهه"، کلیک کنید.