تاکید باقری بر اجرایی شدن توافقات بین سران ایران و ترکیه

سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه برنامه های سفر به استانبول و در حاشیه نشست فوق العاده شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه (دی-هشت) در خصوص وضعیت غزه با هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش هیاهو، علی باقری با قدردانی از ابتکار ارزشمند ترکیه در برگزاری نشست استانبول، حضور هیات ایرانی را نشانگر اهتمام ویژه به مساله فلسطین و همچنین نقش و موضع ترکیه عنوان کرد.

وی با اشاره به اهتمام ویژه رییس جمهور و وزیر خارجه شهید به توسعه و تعمیق روابط دو کشور، بر اراده جدی کشورمان برای توسعه بیش از پیش روابط رو به پیشرفت دو کشور و  پیگیری اجرایی شدن توافقات صورت گرفته بین سران ایران و ترکیه به خصوص در ابعاد اقتصادی و تجاری تاکید کرد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی خاطر نشان کرد: تقویت پیوندهای بیشتر در روابط ایران و ترکیه، نه تنها به نفع دو کشور، بلکه در جهت پایداری ثبات منطقه ای است، به خصوص که ما با دشمن مشترکی مثل رژیم صهیونیستی مواجه هستیم.

باقری همچنین با اشاره به اهمیت و حساسیت روند تحولات فلسطین و تشدید جنایات صهیونیست ها تصریح کرد: ما کشورهای اسلامی باید رایزنی های نزدیک تری برای حمایت های سیاسی و حقوقی از مردم فلسطین داشته باشیم.

تاکید باقری بر اجرایی شدن توافقات بین سران ایران و ترکیه
دیدار باقری و وزیر خارجه ترکیه

هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این دیدار با قدردانی از شرکت سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان در نشست استانبول در این دوره حساس و فوق العاده بعد از شهادت سرنشینان پرواز اردیبهشت، تاکید کرد در خصوص این ابتکار و برگزاری نشست استانبول با دوست عزیزم دکتر امیرعبداللهیان گفت وگو و مشورت کرده بودیم.

وی از رویکرد جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم فلسطین و حضور فعال در عرصه های سیاسی و منطقه ای تمجید کرد و از توسعه و تقویت سازوکارهای همکاری های منطقه ای استقبال نمود.

وزیر خارجه ترکیه همچنین با اشاره به ابعاد متنوع و متعدد روابط مهم آنکارا و تهران، بر تداوم و تقویت همکاری ها در عرصه های اقتصادی و انرژی و همچنین مبارزه با تروریسم در چارچوب توافقات خوب صورت گرفته در سفرهای روسای جمهور دو کشور تاکید کرد.

پایان خبر هیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید باقری بر اجرایی شدن توافقات بین سران ایران و ترکیه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید باقری بر اجرایی شدن توافقات بین سران ایران و ترکیه"، کلیک کنید.